Unia Iłów - Oficjalny Serwis Internetowy

Switch to desktop Register Login

Podsumowanie okresu przygotowawczego

Nasi seniorzy dzisiaj rozpoczynają rewanżową rundę w Płockiej Lidze Okręgowej. Swój pierwszy tegoroczny mecz ligowy rozegrają w Staroźrebach z tamtejszym Świtem. Początek meczu o godz. 12.00. My tymczasem publikujemy krótkie podsumowanie i zestawienie wyników z okresu przygotowawczego.

Unia rozegrała 8 spotkań kontrolnych - 3 mecze wygrała, 5 razy schodziła z boiska pokonana. Mecze sparingowe rządzą się swoimi prawami, dlatego nie zawsze wynik jest najważniejszy. Mimo to pozwolimy sobie na komentarz dotyczący kilku meczów. Zacznijmy od tych, które pokazują, że podopieczni Tomka Trafalskiego mają duży potencjał i tak na dobrą sprawę, gdyby zespół mocno się zmobilizował, to kto wie, czy nie mógłby awansować o szczebel wyżej. Jednak IV liga to zupełnie inne realia, o których nie będziemy teraz pisać.

Wygrane z rezerwami Pelikana Łowicz i Delty Słupno oraz nieznaczna porażka z Bzurą Chodaków pokazują, że mamy solidny zespół, który potrafi grać w piłkę i na pewno w tej chwili w płockiej okręgówce będziemy się liczyć w grze o najwyższe cele. W tym okresie przygotowawczym rozegraliśmy kilka dobrych spotkań, ale bez wątpienia tym najlepszym był mecz z Deltą Słupno. Co prawda tak się gra jak przeciwnik pozwala, ale Unici na prawdę zagrali w tym meczu widowiskowo, stwarzając sobie sporo znakomitych sytuacji bramkowych. Co prawda Delta jest najsłabszym zespołem w swojej grupie Mazowieckiej IV Ligi, ale mimo wszystko potrafi toczyć wyrównane boje z wyżej notowanymi czwartoligowcami.

Nasza Unia nieźle zaprezentowała się też w przegranym meczu z Bzurą Chodaków i jeśli weźmiemy pod uwagę, że wyżej wspomniani to czwartoligowcy, a Bzura tej wiosny kroczy od zwycięstwa do zwycięstwa, to tym bardziej może cieszyć postawa naszego zespołu.

5 porażek w meczach sparingowych psuje nam trochę bilans, ale trzeba wziąć pod uwagę, że nasza drużyna często gra w innym ustawieniu, nie zawsze w optymalnym składzie. Poza tym nie wszyscy nasi piłkarze mogą systematycznie trenować, dlatego wyniki spotkań kontrolnych należy traktować z przymrużeniem oka.

Oto wszystkie wyniki meczów naszej drużyny z zimowego okresu przygotowawczego.

Słubice | 25.03.2017
Mazowia Słubice – Unia Iłów 2:11 (0:9)

Bramki dla Unii: Szymon Kamiński - 3, Hubert Krasoń - 2 , Piotr Trafalski - 2, Tomasz Trafalski, Piotr Chmielak, Daniel Basiński, Tomasz Grzywacz;
Skład: Marcin Chmielak – Tomasz Trafalski, Łukasz Świątek, Mateusz Janicki, Damian Wojciechowski, Piotr Trafalski, Adam Zając, Kamil Wojciechowski, Hubert Krasoń, Mateusz Struzik, Tomasz Grzywacz.
Ponadto grali: Mateusz Rafalski, Szymon Kamiński, Daniel Basiński, Łukasz Felczak, Piotr Chmielak

Sochaczew | 22.03.2017
Bzura Chodaków - Unia Iłów 2:1 (2:0)
Bramki: Oskar Kobierecki, Tomasz Grzywacz
Skład: Mateusz Rafalski, Piotr Chmielak, Mateusz Janicki, Łukasz Świątek, Damian Wojciechowski, Piotr Trafalski, Tomasz Trafalski, Adam Zajac, Mateusz Struzik, Hubert Krasoń, Tomasz Grzywacz
Ponadto grali: Marcin Rząp, Oskar Kobierecki, Szymon Kamiński Piotr Felczak, Łukasz Felczak

Iłów | 18.03.2017
Unia Iłów - Mazur Gostynin 2:4 (1:3)
Bramki:
Oskar Kobierecki, Tomasz Grzywacz
Skład:
Marcin Chmielak, Tomasz Trafalski, Łukasz Świątek, Adam Zając, Damian Wojciechowski, Piotr Trafalski, Kamil Wojciechowski, Krystian Wiśniewski, Hubert Krasoń, Oskar Kobierecki, Tomasz Grzywacz
Ponadto grali:
Marcin Rząp, Łukasz Felczak, Piotr Felczak

Łowicz | 08.03.2017
Unia Iłów - Olimpia Chąśno 0:3 (0:3)
Skład:
Marcin Chmielak, Marcin Rząp, Łukasz Świątek, Mateusz Janicki, Daniel Basiński, Piotr Trafalski, Tomasz Trafalski, Krystian Wiśniewski, Adam Zając, Damian Wojciechowski, Hubert Krasoń
Ponadto grali:
Mateusz Rafalski, Mateusz Traczyk, Piotr Chmielak, Mariusz Kunikowski, Oskar Kobierecki

Łowicz | 05.03.2017
Unia Iłów - Górnik Łęczyca 3:5 (1:3)
Bramki dla Unii:
Tomasz Grzywacz - 2, Mateusz Struzik
Skład: Mateusz Rafalski, Krystian Wiśniewski, Mateusz Janicki, Łukasz Świątek, Tomasz Trafalski, Piotr Trafalski, Adam Zając, Kamil Wojciechowski, Mateusz Struzik, Hubert Krasoń, Tomasz Grzywacz
Ponadto grali: Mateusz Traczyk, Damian Wojciechowski, Piotr Felczak

Płock | 27.02.2017
Unia Iłów - Delta Słupno 1:0 (0:0)
Bramka:
Piotr Trafalski
Skład: Zawodnik testowany, Mariusz Kunikowski, Mateusz Janicki, Łukasz Świątek, Tomasz Trafalski, Piotr Trafalski, Kamil Wojciechowski, Adam Zając, Mateusz Struzik, Krystian Wiśniewski, Tomasz Grzywacz
Ponadto grali: Marcin Rząp, Hubert Krasoń, Szymon Kamiński, Mateusz Traczyk, Damian Nowakowski

Łowicz | 22.02.2017
Pelikan II Łowicz - Unia Iłów 1:2 (0:1)
Bramki:
Tomasz Trafalski, Damian Nowakowski

Skład:
Mateusz Rafalski, Mariusz Kunikowski, Łukasz Świątek, Mateusz Janicki, Daniel Basiński, Piotr Trafalski, Kamil Wojciechowski, Adam Zając, Tomasz Trafalski, Hubert Krasoń, Tomasz Grzywacz

Ponadto grali: Oskar Kobierecki, Mateusz Traczyk, Damian Nowakowski

Łowicz | 19.02.2017
Zryw Wygoda - Unia Iłów 4:2 (2:1)
Bramki:
Tomasz Grzywacz, Krystian Wiśniewski

Skład:
Mateusz Rafalski, Tomasz Trafalski, Łukasz Świątek, Mateusz Janicki, Daniel Basiński, Piotr Trafalski, Kamil Wojciechowski, Hubert Krasoń, Krystian Wiśniewski, Tomasz Grzywacz

Ponadto grali:  Adam Zając, Mateusz Traczyk, Szymon Kamiński