Unia Iłów - Oficjalny Serwis Internetowy

Switch to desktop Register Login

Krótkie przygotowania do nowego sezonu

Nasza drużyna seniorów rozpoczęła sezon ligowy, ale zanim opublikujemy krótką relację z pierwszego meczu w ramach Płockiej Ligi Okręgowej wracamy do okresu przygotowawczego i meczu ze Zrywem Bielsk w Pucharze Polski. Jednocześnie przedstawiamy kadrę zawodników na ten sezon i nowego trenera.

Przygotowania do nowego sezonu seniorzy rozpoczęli 29 lipca 2017, wtedy rozegrali swój pierwszy mecz kontrolny z Orłem Nieborów. Wakacje, więc okrojona grupa zawodników rozpoczęła treningi. Jednak z każdym tygodniem jest coraz lepiej. Od lipca poszukiwaliśmy nowego trenera, gdyż na zakończenie poprzedniego sezonu z tej funkcji zrezygnował nasz grający trener Tomasz Trafalski. Nie było łatwo znaleźć odpowiedniego kandydata, lecz z początkiem sierpnia okazało się, że czwartoligowa Bzura Chodaków wycofa się z rozgrywek, tym samym propozycję objęcia naszej drużyny przyjął dotychczasowy trener Bzury, Juliusz Kruszankin, były znakomity piłkarz m.in ŁKS-u Łódź i Legii Warszawa.

Kadra na ten sezon niewiele zmieniła się w stosunku do poprzedniego sezonu. Praktycznie nikt nie ubył. Pozostał w zespole wspomniany Tomasz Trafalski, który miał zasilić Bzurę, ale sytuacja sprawiła, że musiał zmienić swoje plany i pozostaje jako zawodnik w Iłowie. Nie odszedł też z Unii Mateusz Struzik, który przygotowywał się do sezonu w Teresinie. W ostatniej chwili zmienił decyzję i pozostaje u nas.

Naszą ekipę wzmocnił Rafał Trakul (dotychczas Zryw Wygoda), zawodnik ze stażem czwartoligowym i doskonale znany iłowskim Kibicom. Ponadto naszą drużynę zasili jeszcze Kamil Bartosiewicz (grający ostatnio w Bzurze), który do tej pory nie otrzymał satysfakcjonującej propozycji z wyższych lig (choć z tego co wiemy, to kilka klubów wychodziło do niego z propozycją gry). Ostatecznie Bartosiewicz zdecydował, że dołączy do ekipy trenera Kruszankina.

Wygląda na to, że Unia po kilku niezwykle udanych sezonach jeszcze bardziej może włączyć się do walki o najwyższe cele. Na razie cel jest jeden, gramy o jak najlepszy wynik. Co z tego wyniknie, czas pokaże.

Oto wyniki meczów sparingowych:
29 lipca 2017: Orzeł Nieborów (LO) 0:1 (0:0)

2 sierpnia 2017: Olimpia Chąśno (LO) 1:0 (1:0) gol; Tomasz Grzywacz
8 sierpnia 2017: KS Teresin (LO) 1:5 (0:3) gol: Rafał Trakul

Puchar Polski
Zryw Bielsk - Unia Iłów 5:1 (4:0)
gol: Mateusz Janicki

Podsumowując te 3 mecze kontrolne i mecz Pucharu Polski należy zaznaczyć, że Unici grali w tych meczach w dość eksperymentalnych składach i wyniki były sprawą drugorzędną. To był czas dla trenera, żeby poznał zespół i przygotował go odpowiednio do sezonu ligowego. Czasu było mało, ale jak to zawsze bywało - nasza drużyna ostatnimi czasy zawsze wchodziła we właściwy rytm dopiero we wrześniu. Mamy nadzieję, że i tym razem tak będzie i pod okiem nowego trenera ta drużyna przyniesie sporo radości iłowskim fanom.

Kadra na sezon 2017/2018

TRENER - Juliusz Kruszankin

Bramkarze:
Mateusz Rafalski
Marcin Chmielak

Obrońcy:
Łukasz Świątek
Damian Świątek
Mateusz Janicki
Damian Wojciechowski
Marcin Rząp
Piotr Chmielak
Kuba Świątek (junior)

Pomocnicy:
Kamil Wojciechowski
Mariusz Kunikowski
Szymon Kamiński
Tomasz Trafalski
Piotr Trafalski
Daniel Basiński
Krystian Wiśniewski
Mateusz Struzik
Adam Zając
Hubert Krasoń
Rafał Trakul (Zryw Wygoda)
Oskar Kobierecki (junior)
Konrad Zientara (junior)
Alan Karasek (junior)

Napastnicy:
Tomasz Grzywacz

Mateusz Traczyk
Kamil Bartosiewicz (Bzura Chodaków)