SKF UNIA IŁÓW

NASZ KLUB WSPIERAJĄ

WSZYSCY NASI PARTNERZY, PRZYJACIELE I SPONSORZY >>> TUTAJ

Mimo porażki nie musimy się wstydzić meczu z Kasztelanem Sierpc. Zaczęliśmy bardzo dobrze, szybko objęliśmy prowadzenie, potem mogliśmy nawet podwyższyć wynik.

Kwadrans naszej gry dużym pressingiem przyniósł nam bramkę już w 7. minucie po kapitalnym, technicznym uderzeniu z rzutu wolnego. Autorem gola był niezawodny Tomasz Grzywacz, który z 20 metrów nie dał szans bramkarzowi gospodarzy. Nasza gra w pierwszej połowie mogła się podobać, co prawda Kasztelan w 17. minucie wyrównał, ale do końca tej części gry byliśmy równorzędnym rywalem dla lidera płockiej okręgówki i obie ekipy miały swoje szanse na zdobycie goli.

Druga część meczu przyniosła nam utratę gola w 60. minucie, a potem za dyskusje z arbitrem dwie żółte kartki otrzymał Kamil Wojciechowski, w konsekwencji czerwoną, co osłabiło nasz zespół i do końca meczu graliśmy w dziesiątkę. Od tego momentu Kasztelan zaczął przeważać i w 77. minucie podwyższył prowadzenie na 3:1. Wydawało się, że jest już po meczu, a jednak mając w swoim składzie snajpera nieprzeciętnego doprowadziliśmy do wyniku 3:2. W 84. minucie Grzywacz zdecydował się na mocny strzał zza pola karnego, trafił w samo okienko i ponownie nie dał golkiperowi Kasztelana najmniejszych szans na obronę. Chwilę potem Kasztelan też grał już w dziesiątkę, bo ich kapitan za dwie żółte kartki wyleciał z boiska. Niestety w tym momencie zbyt ofensywna gra skończyła się dla nas tragicznie, bo w samej końcówce gracze z Sierpca zdobyli jeszcze 2 gole i tym samym wygrali 5:2.

Mecz był dość nerwowy, bo arbiter spotkania mało konsekwentnie prowadził te zawody, co z reguły kończyło się niepotrzebnymi dyskusjami, a co gorsze wielu zawodników zaczęło grać coraz bardziej  agresywnie, co z kolei mogło narazić innych na niepotrzebne kontuzje. Sporo zdrowia nasi piłkarze zostawili na boisku w Sierpcu. Do 85. minuty graliśmy w miarę poprawnie, potem  straciliśmy dwa bezsensowne gole, po kontrach gospodarzy, którzy wykorzystali rozluźnienie naszych szyków obronnych.

Na uwagę zasługuje fakt, że po raz pierwszy zagraliśmy na nowym kameralnym stadionie Kasztelana. Trzeba przyznać, że ten obiekt ze sztuczną murawą jest bardzo ładny i funkcjonalny.

Kolejny mecz zagramy u siebie z Pogonią Słupia (sobota, 26 października 2019, godz. 12.00)

Kasztelan Sierpc - Unia Iłów 5:2 (1:1)
 0:1 >>> 07' Tomasz Grzywacz
 1:1 >>> 17' gol Kasztelan
 2:1 >>> 60' gol Kasztelan
 3:1 >>> 77' gol Kasztelan
 3:2 >>> 84' Tomasz Grzywacz
 4:2 >>> 87' gol Kasztelan
 5:2 >>> 90' gol Kasztelan