SKF UNIA IŁÓW

NASZ KLUB WSPIERAJĄ

WSZYSCY NASI PARTNERZY, PRZYJACIELE I SPONSORZY >>> TUTAJ

Mecz w Proboszczewicach zaczęliśmy najgorzej jak mogliśmy. Już w 3. minucie gospodarze objęli prowadzenie po naszej stracie w środku pola i szybkiej kontrze. Długo jednak nie czekaliśmy na wyrównanie, a po pół godzinie gry prowadziliśmy już 3:1.

Start od samego początku cofnął się do obrony i liczył na kontrataki. Pierwsza taka akcja i niestety zaczęliśmy od straty gola. Na uporządkowanie gry nie potrzebowaliśmy wiele. W 12. minucie Tomasz Grzywacz wyrównał, chwilę potem dograł prostopadłą piłkę do Huberta Krasonia i objęliśmy prowadzenie. Kolejne minuty to nasza dominacja w środku pola i znowu kapitalną indywidualną akcją popisał się nasz kapitan, który bez większych problemów ograł obrońcę gospodarzy i zdobył trzeciego gola dla naszej drużyny. Do końca pierwszej połowy kontrolowaliśmy wydarzenia na boisku, to my byliśmy z reguły w posiadaniu piłki, a rywale cofnięci i przyczajeni do kontrataków.

Druga połowa była bardziej wyrównana, a jednocześnie dość nerwowa. Tak na dobrą sprawę przyczyną nerwowości były mało obiektywne decyzje arbitra głównego, który przynajmniej kilka razy dopuścił do wręcz brutalnej gry. Na szczęście obyło się bez kontuzji. W tym miejscu po raz kolejny apelujemy do sędziów, bo rok temu Damianowi Wojciechowskiemu w Proboszczewicach złamano nosa, a pół roku później w Łukomiu, Rafał Trakul z powodu chamskiego ataku rywala doznał złamania kości śródstopia. Tym razem doszło do podobnej sytuacji, za co bez wątpienia zawodnik gospodarzy powinien otrzymać czerwoną kartkę. Tak się jednak nie stało, a sędzia kartkował, ale... głównie za "gadanie", do czego sam prowokował zawodników, bo Ci oczekują, żeby podczas meczu nie doznali kontuzji z powodu brutalnych zagrań rywali. Panowie sędziowie więcej dbałości o bezpieczeństwo zawodników w tym względzie, bo absolutnie to Wy jesteście odpowiedzialni za tzw. polowanie na nogi. Dobrze sędziujący w pierwszej połowie arbiter, w drugiej chwilami zapominał o tym, że za każdą próbę ostrej gry należy temperować piłkarzy pokazaniem żółtej kartki. Skoro tego nie robił, to z każdą minutą było coraz ostrzej.

W tej części gry nasz bramkarz 17-letni Hubert Duda obronił karnego, którego sam wcześniej sprokurował. Start grał bardziej ofensywnie i to on teraz przeważał. W naszej ekipie było za dużo nerwowości i chaotycznej gry. Kiedy rywale zdobyli kontaktowego gola na 2:3 zaczęliśmy obawiać się o wynik. Zmiany jednak dobrze nam zrobiły. W 77. minucie na boisku pojawił się debiutant 18-letni Michał Struzik i już chwilę później cieszył się ze swojego pierwszego gola, a czwartego, decydującego dla naszego zespołu.

Ten mecz był dobrym i całkiem ciekawym widowiskiem. Należy podkreślić znakomity powrót do drużyny Tomka Grzywacza (2 gole i asysta) i debiuty w lidze młodych Huberta Dudy, Jakuba Lisa i Michała Struzika. Zwycięstwo w tym meczu pozwoliło nam awansować w tabeli i tym samym opuściliśmy strefę spadkową.