SKF UNIA IŁÓW

NASZ KLUB WSPIERAJĄ

WSZYSCY NASI PARTNERZY, PRZYJACIELE I SPONSORZY >>> TUTAJ

Po ubiegłotygodniowej porażce ten mecz był dla naszej drużyny niezwykle ważny. Zwycięstwo 4:1 z zawsze groźnym Orłem Goleszyn ma swoją wymowę i dzisiaj możemy powiedzieć jedno: nasza ekipa potwierdziła, że w tej rundzie nie będzie dostarczycielem punktów.

Przegrana z Pogonią Słupia to był wypadek przy pracy, z którego szybko wyciągnięto wnioski. Już w 8. minucie Jakub Lis po zamieszaniu w polu bramkowym umieścił piłkę w bramce, która jest jego pierwszym golem ligowym w barwach seniorów. Przypomnijmy, że Kuba jest naszym wychowankiem, którego na tę rundę wypożyczyliśmy ze Znicza Pruszków, z jednej strony by wzmocnić naszą siłę ofensywną, z drugiej by ten 18-latek mógł ogrywać się w piłce seniorskiej. Kilka minut później to on idealnym podaniem obsłużył Tomka Grzywacza, który w sytuacji sam na sam z bramkarzem nie zwykł marnować takich okazji.

Po szybkim zdobyciu dwóch goli nasi gracze w dalszej części pozwolili rywalom na zbyt wiele, czego efektem był kontaktowy gol. Na początku drugiej połowy Hubert Krasoń po mistrzowsku wywalczył karnego, którego sam zamienił na gola. W zupełnie niegroźnej sytuacji wbiegł pole karne z myślą, żeby rywal go sfaulował i tak też się stało. Cała druga połowa to wymiana ciosów z obu stron, jednak to my mieliśmy bardziej klarowne sytuacje. Ozdobą meczu mogła być bramka Huberta zdobyta głową, po idealnym dośrodkowaniu trafił w samo okienko. Niestety arbiter boczny pokazał pozycję spaloną.

Ostatecznie w doliczonym czasie gry Dawid Skrzynecki po indywidualnej akcji, technicznym strzałem w krótki róg nie dał szans bramkarzowi gości. Powrót do naszej ekipy tego zawodnika to kolejny duży atut, ale trzeba jasno podkreślić, że Dawid po ponad dwuletniej przerwie w grze z powodu poważnej kontuzji jeszcze nie jest w dyspozycji tej sprzed kilku lat. Jednak w akcji bramkowej pokazał, że wiele potrafi i oby jak najszybciej wrócił do swojej pełnej dyspozycji.

Unia Iłów - Orzeł Goleszyn 4:1 (2:1)