SKF UNIA IŁÓW

NASZ KLUB WSPIERAJĄ

WSZYSCY NASI PARTNERZY, PRZYJACIELE I SPONSORZY >>> TUTAJ

W drugim meczu ligowym sezonu 2019/2020 przegraliśmy na wyjeździe 1:3 ze Stoczniowcem Płock. To było dobre i bardzo emocjonujące spotkanie.

Rozpoczęliśmy, podobnie jak w poprzednim meczu w Gostyninie, bardzo niemrawo. W początkowej fazie gospodarze zdecydowanie zaatakowali i byli bliscy objęcia prowadzenia. Przetrwaliśmy jednak trudne chwile, a potem z każdą minutą nasza gra wyglądała coraz lepiej, czego efektem była bramka zdobyta przez Tomka Grzywacza. Niestety w 41. minucie Stoczniowiec wyrównał i do przerwy był remis 1:1. Choć trzeba przyznać, że w tej części gry gospodarze mieli więcej atutów i tak na dobrą sprawę powinni prowadzić. Na nasze szczęście zabrakło im skuteczności.

Po zmianie stron zbyt łatwo i szybko daliśmy sobie strzelić dwa gole, po czym rywale cofnęli się do defensywy. Z drugiej strony wiadomym było, że tempo, które narzucili - wcześniej, czy później spadnie. Tak się stało po godzinie gry i ostatnie 30 minut zdecydowanie należało do nas. To my prowadziliśmy grę, a Stoczniowcy od czasu do czasu groźnie kontratakowali. Ambitnie dążyliśmy do poprawienia niekorzystnego wyniku. Niestety zabrakło precyzji i trochę szczęścia, bo dwie doskonałe sytuacje naszego najlepszego snajpera i jedną Mariusza Kunikowskiego świetnie wybronił bramkarz gospodarzy, który można rzec, uratował swojej ekipie komplet punktów.

Mimo porażki dziękujemy naszej drużynie za ambitną grę do końca. Dobre zmiany dali Oskar Kobierecki i Mateusz Żakowski. Cieszy także fakt, że wreszcie zagraliśmy w optymalnym składzie. Na środek pola wraca nasz etatowy rozgrywający Kamil Wojciechowski, któremu po wakacyjnej przerwie brakuje jeszcze ogrania, ale tradycyjnie nie musimy się martwić o jego formę.

W tym miejscu informujemy także, że nasz zespół po odejściu czterech podstawowych graczy Rafała Trakula, Huberta Krasonia, Mateusza Struzika i Adama Zająca jest mocno odmłodzony, co było już widać w okresie przygotowawczym. W poszukiwaniu uzupełnień naszej kadry, w ostatniej chwili udało nam się ściągnąć dwóch zawodników. Po kilku latach przerwy powrócił do nas 20-letni Krystian Wawrzyn. Ponadto wypożyczyliśmy z Bzury Chodaków 18-letniego Karola Siejkę. Obydwaj mają jeszcze zaległości treningowe, jednak trzeba przyznać, że będą oni solidnym uzupełnieniem naszego zespołu.

W niedzielę 1 września 2019 wyjeżdżamy do Łukomia na mecz z tamtejszą Skrwą. Początek o godzinie 17.00.