Unia Iłów - Oficjalny Serwis Internetowy

Switch to desktop Register Login

Tomasz Trafalski nowym trenerem seniorów

Z początkiem grudnia Prezes naszego klubu Robert Orzeszek podziękował za współpracę trenerowi Bartoszowi Kozłowskiemu, który prowadził seniorów od lipca tego roku. Zastąpi go na tym stanowisku Tomasz Trafalski, dotychczas zawodnik czwartoligowej Bzury Chodaków i trener w Akademii Piłkarskiej Sochaczew.


Ten niespełna 22-letni szkoleniowiec w rundzie wiosennej będzie także naszym zawodnikiem. Decyzja o powierzeniu roli trenera tak młodej osobie jest odważną decyzją Zarządu, ale była poparta tym, iż Trafalski jest jednym z lepiej wyszkolonych trenerów w naszym powiecie, obecnie posiada licencję trenerską UEFA B, a w przyszłym roku kończy studia licencjackie na AWF-ie. Obecnie jest trenerem grup dziecięcych i młodzieżowych w Akademii Piłkarskiej Sochaczew.

Przy okazji możemy dodać, że w swojej dotychczasowej karierze zawodniczej Trafalski miał okazję trenować pod okiem wielu dobrych trenerów. Zaczynał u Romana Janiszka w Unii Boryszew, potem był zawodnikiem Orkana Sochaczew (trenerzy Robert Łukawski i Andrzej Grzybowski), w latach 2005-2008 był zawodnikiem Młodych Wilków w Legii Warszawa (trenerzy Piotr Strejlau i Tomasz Sokołowski), grał także w kadrze Mazowsza rocznik 1993 (trener Marcin Broniszewski). W wieku 16 lat zadebiutował w piłce seniorskiej. Wtedy powrócił do Orkana Sochaczew, w którym trenowali go najpierw Jerzy Podbrożny, a potem Juliusz Kruszankin i Mariusz Cieślak. Przez pół roku był także wypożyczony do trzecioligowej Pogoni Grodzisk Maz., w której trenerem był Rafał Smalec. Od 2013 roku był zawodnikiem Bzury Chodaków (trenerzy Jacek Cyzio, Dariusz Jackiewicz, Maciej Śliwowski i Robert Wilk).

W międzyczasie Trafalski ukończył kursy instruktorskie i trenerskie. Od dwóch lat samodzielnie szkoli dzieci i młodzież w Sochaczewie. Teraz staje przed kolejnym wyzwaniem, podejmie się pracy w naszym klubie, gdzie będzie prowadził drużynę seniorów i orlików z rocznika 2004. Już zdążył zadebiutować w naszej drużynie jako grający trener. Kilka dni temu w sochaczewskim turnieju halowym Unia pod jego wodzą rozegrała bardzo dobre zawody i zajęła 2. miejsce (o tym informowaliśmy w poprzednim newsie).

Oficjalnie Tomasz Trafalski rozpocznie swoją pracę w naszym klubie tuż po nowym roku, a seniorzy przygotowania do rundy wiosennej zaczynają pod koniec stycznia.