Unia Iłów - Oficjalny Serwis Internetowy

Switch to desktop Register Login

Korona Wejsce najlepsza w iłowskim turnieju

W niedzielę 15 lutego 2015 r. w Środowiskowej Hali Sportowej w Iłowie odbył się VII Walentynkowy Turniej Halowej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Iłów. Turniej rozpoczął krótkim wystąpieniem Wójt Gminy Iłów Pan Roman Kujawa, który życzył zawodnikom sportowej rywalizacji, udanej zabawy i emocjonujących meczów.

W pełni zasłużonym zwycięzcą turnieju okazała się ekipa Korony I Wejsce, która wygrała wszystkie mecze, w tym finał z Unią Czermno 2:0. Wcześniej Korona stoczyła też emocjonujący pojedynek w grupie z naszym pierwszym zespołem, ale po objęciu prowadzenia kontrolowała wydarzenia, a w samej końcówce podwyższyła na 2:0 i tym samym awansowała do półfinału. Tu piłkarze z Wejsc rozgromili nasz drugi zespół, który akurat w tym meczu zupełnie się pogubił. W drugim półfinale nasza Unia I zremisowała z Unią Czermno, by w rzutach karnych przegrać 1:2. W meczu o 3. miejsce Unia II pokonała Unię I 3:1 i zrehabilitowała się za półfinałową porażkę.

Zawody komentował, wspólnie z Edytą Róg, kierownik Hali Sportowej i zarazem Prezes naszego klubu Robert Orzeszek, sędziowali Paweł Wieczorek i Waldemar Kaniewski, a opiekę medyczną sprawowała Danuta Białkowska. Puchary i statuetki wręczał Wójt Gminy Iłów Pan Roman Kujawa.

Trzeba podkreślić, że w 7. edycji turnieju po raz drugi w historii Korona została zwycięzcą, niestety nasza drużyna od kilku lat nie może tego tytułu zdobyć. Ponadto iłowska publiczność była zawiedziona wycofaniem się w ostatniej chwili czwartoligowej Bzury Chodaków, która jeszcze kilka dni przed turniejem potwierdzała swój udział...

Grupa A
Unia I Iłów FK Rybno 4:1
Promyk Nowa Sucha Korona Wejsce 0:3
Unia I Iłów Promyk Nowa Sucha 3:0
Korona Wejsce FK Rybno 4:1
Unia I Iłów Korona Wejsce 0:2
FK Rybno Promyk Nowa Sucha 0:5

  Tabela

Poz. Drużyna Mecze Punkty Bramki
1. Korona I Wejsce 3 9 9:1
2. Unia I Iłów 3 6 7:3
3. Promyk Nowa Sucha 3 3 5:6
4. FK Rybno 3 0 2:13

 

Grupa B
KS Teresin Unia II Iłów 0:1
Unia Czermno Korona II Wejsce 3:0
Unia II Iłów Unia Czermno 0:3
KS Teresin Korona II Wejsce 1:1
Korona II Wejsce Unia II Iłów 2:3
KS Teresin Unia Czermno 1:3

  Tabela

Poz. Drużyna Mecze Punkty Bramki
1. Unia Czermno 3 9 9:1
2. Unia II Iłów 3 6 4:5
3. KS Teresin 3 1 2:5
4. Korona II Wejsce 3 1 3:7

Półfinały:
Korona Wejsce - Unia II Iłów 6:0
Unia Czermno - Unia I Iłów 1:1 k. 2:1

O 7. miejsce:
FK Rybno - Korona II Wejsce 2:2 k. 2:1

O 5. miejsce:
Promyk Nowa Sucha - KS Teresin 1:5

O 3. miejsce:
Unia II Iłów  - Unia I Iłów 3:1

O 1. miejsce:
Korona Wejsce - Unia Czermno 2:0

Ostateczna kolejność:
1. Korona Wejsce
2. Unia Czermno
3. Unia II Iłów
4. Unia I Iłów
5. KS Teresin
6. Promyk Nowa Sucha
7. FK Rybno
8. Korona II Wejsce
 
Najlepszy strzelec: Rafał Trakul (Korona Wejsce) - 8 goli
Najlepszy bramkarz: Rafał Gospoś (Korona Wejsce)
Najlepszy zawodnik: Tomasz Grzywacz (Unia I Iłów)

Składy zwycięskiej drużyny i dwóch naszych zespołów:
Korona Wejsce:
Rafał Gospoś, Marcin Wróbel, Wojciech Rokicki, Paweł Dróżdż, Sebastian Sumiński, Patryk Pomianowski, Rafał Trakul i Mariusz Trakul

Unia I Iłów: Michał Siemiński, Kamil Wojciechowski (2 gole), Tomasz Trafalski (1), Arkadiusz Smagała (1), Tomasz Grzywacz (4), Mateusz Janicki, Łukasz Świątek, Hubert Krasoń, Damian Wojciechowski, Nikodem Orzeszek

Unia II Iłów: Marek Wydra, Grzegorz Banasiak (3 gole), Krystian Wiśniewski (2), Piotr Chmielak, Piotr Trafalski (1), Damian Świątek, Dawid Wojciechowski (1), Marcin Rząp, Bartłomiej Tomasik