Unia Iłów - Oficjalny Serwis Internetowy

Switch to desktop Register Login

Dwa sparingi seniorów, dwie wygrane

Pod okiem nowego trenera Tomasza Trafalskiego nasza drużyna seniorów przygotowuje się do rozgrywek płockiej okręgówki. Unici mają już za sobą dwa mecze kontrolne, w których zagrali z przedstawicielami warszawskiej A klasy. Najpierw 7 lutego rywalizowali z Promykiem Nowa Sucha, a potem 21 lutego z Piastem Feliksów.

Oba mecze odbyły się w Łowiczu na boisku ze sztuczną nawierzchnią. Należy podkreślić dobrą frekwencję naszych piłkarzy na treningach, a jednocześnie widać duże zaangażowanie. Czy nasz młody szkoleniowiec, a zarazem zawodnik udźwignie ciężar prowadzenia drużyny seniorskiej? Na to pytanie spróbujemy odpowiedzieć za kilka miesięcy, a póki co kilka zdań podsumowujących rozegrane sparingi.

***

W sobotę 7 lutego zagraliśmy z Promykiem Nowa Sucha, którego od tej zimy prowadzi dobrze znany szkoleniowiec Jerzy Podbrożny, niegdyś świetny piłkarz (277 spotkań i 122 gole w polskiej Ekstraklasie). Co ciekawe jeszcze kilka lat temu Tomek Trafalski grał w Orkanie Sochaczew, a jego trenerem był właśnie Jurek Podbrożny. Tym razem obaj zadebiutowali jako trenerzy w swoich nowych drużynach. Debiut naszego grającego trenera okazał się pomyślny, bo sam już w 6. minucie wyprowadził Unię na prowadzenie, strzelając ładną bramkę z ponad 20 metrów, a potem 2 gole były dziełem Tomka Grzywacza. Czwartą bramkę dla Unii strzelił Dawid Wojciechowski. Wygrana powinna być wyższa, ale niestety nasz zespół zmarnował sporo sytuacji bramkowych. Promyk prowadził otwartą grę, a z trzech dogodnych sytuacji wykorzystał dwie. Ostatecznie Unia wygrała 4:2

Unia Iłów - Promyk Nowa Sucha 4:2 (2:1)
Bramki dla Unii: 6' Tomasz Trafalski, 26' 71' Tomasz Grzywacz - 2, 73' Dawid Wojciechowski

Skład:
Michał Siemiński
Nikodem Orzeszek (70' Ł. Świątek)
Mateusz Janicki (80' P. Trafalski)
Łukasz Świątek (56' Damian Świątek)
Damian Wojciechowski (65' Chmielak)
Piotr Trafalski (46' Marcin Rząp)
Kamil Wojciechowski
Tomasz Trafalski (46' Hubert Krasoń)
Piotr Chmielak (46' Dawid Wojciechowski)
Grzegorz Banasiak (60' Krystian Wiśniewski)
Tomasz Grzywacz (75' Krzysztof Gajownik)

***

W sobotę 21 lutego Unici wygrali 5:1 z Piastem Feliksów. Wynik nie do końca odzwierciedla przebieg meczu, ale tym razem skuteczność i umiejętność stwarzania sobie dobrych sytuacji bramkowych była po naszej stronie. W 10. minucie Tomek Grzywacz rozpocząt strzelanie, kilka chwil później mógł podwyższyć wynik. Po pół godzinie gry był remis, bo były zawodnik Unii Sebastian Witkowski wyrównał. W 38. minucie Arkadiusz Smagała wyprowadził nasz zespół na prowadzenie, a w ostatniej akcji pierwszej połowy Łukasz Świątek podwyższył wynik na 3:1.
W drugiej połowie nasza drużyna miała optyczną przewagę, w tej części gry dwa gole strzelił Piotr Chmielak, który tym razem zagrał w ataku i wydaje się, że właśnie na tej pozycji jest najbardziej pożyteczny dla zespołu.

Unia Iłów - Piast Feliksów 5:1 (3:1)
Bramki dla Unii: 10' Tomasz Grzywacz, 38' Arkadiusz Smagała, 45' Łukasz Świątek, 65' 87' Piotr Chmielak - 2

Skład:
Michał Siemiński
Łukasz Świątek (75' Krzysztof Gajownik)
Mateusz Janicki (70' Krasoń)
Damian Świątek
Damian Wojciechowski (70' Mariusz Nowakowski)
Piotr Trafalski (46' Piotr Chmielak)
Kamil Wojciechowski (70' P. Trafalski)
Hubert Krasoń (46' Tomasz Trafalski)
Mateusz Cieślak (46' Dawid Wojciechowski)
Arkadiusz Smagała (40' Grzegorz Banasiak)
Tomasz Grzywacz (65' Damian Nowakowski)