Unia Iłów - Oficjalny Serwis Internetowy

Switch to desktop Register Login

Wygrana na inaugurację wiosny

Pierwsze ligowe spotkanie rozegrała tej wiosny drużyna seniorów. W sobotnie popołudnie naszym rywalem była ekipa Skrwy Łukomie. Przed rozpoczęciem meczu uczczono minutą ciszy pamięć zmarłego tydzień temu wiceprezesa naszego klubu Ś.P. Kazimierza Sławomira Grzywacza.

Ligowy debiut dla grającego trenera Tomasza Trafalskiego wypadł niezwykle udanie, bo Unia pewnie wygrała 3:0, a jedną z bramek strzelił w pierwszej akcji drugiej połowy sam trener. Po popisowej akcji Damiana Wojciechowskiego, który pociągnął lewą stroną boiska i wyłożył idealną piłkę na piąty metr, Tomkowi nie pozostało nic innego jak podwyższyć wynik na 2:0. Pierwszego gola zaś zdobył Piotr Trafalski, który wykorzystał błąd bramkarza gości. W 35. minucie golkiper Skrwy wypuścił piłkę z rąk, która trafiła wprost pod nogi naszego zawodnika, a ten z kilku metrów umieścił piłkę w siatce. Trzeci gol był efektem indywidualnej akcji Arka Smagały, który tym razem rozpoczął mecz na ławce rezerwowych. W niewiele ponad pół godziny pobytu na boisku zrobił swoje, bo w 76. minucie strzelił decydującego gola. Był to ważny moment, bo kilka minut wcześniej Mariusz Kunikowski otrzymał czerwoną kartkę za niesportowe zachowanie i do końca meczu graliśmy w dziesiątkę, na szczęście mieliśmy wtedy bezpieczny wynik.

Ostatecznie Unia wygrała 3:0, ale rywale też kilka razy zagrozili naszej bramce. Grali z niezwykłą determinacją, mecz był dość ostry i nasi piłkarze sporo zdrowia musieli zostawić na boisku. Gracze z Łukomia nie mogąc przedostać się w nasze pole karne często próbowali strzałów z dystansu, jednak zawsze na posterunku był dobrze broniący Michał Siemiński. My zaś mieliśmy zdecydowanie więcej klarownych sytuacji podbramkowych, bo oprócz strzelonych goli w kilku sytuacjach nasi piłkarze niemiłosiernie pudłowali. Miejmy nadzieję, że w następnym meczu celowniki zostaną podregulowane:)

Trzeba też zaznaczyć, że wczoraj graliśmy mocno osłabieni, bo za żółte kartki pauzował Kamil Wojciechowski, a Tomek Grzywacz powróci do treningów dopiero w najbliższym tygodniu.
W najbliższą sobotę 18 kwietnia o godz. 16.00 Unia podejmuje u siebie Zryw Bielsk.

Unia Iłów - Skrwa Łukomie 3:0 (1:0)