Unia Iłów - Oficjalny Serwis Internetowy

Switch to desktop Register Login

Remis ze Zrywem Bielsk

Niezwykły mecz walki, w którym dwa kuriozalne gole zadecydowały o wyniku remisowym. Z przebiegu gry trzeba powiedzieć, że Zryw Bielsk nie był gorszym zespołem, a determinacją i wolą walki przewyższał nasz zespół. Jednak wiele razy piłkarze z Bielska pokazywali dosłownie "chamstwo" na boisku i brak szacunku dla przeciwnika.

Niestety arbiter tego spotkania nie opanował sytuacji, wręcz dopuszczał do fauli, które mogły zakończyć się bardzo źle dla naszych zawodników. Jak powiedział jeden z kibiców "przecież Ci z Bielska polują na nogi naszych piłkarzy" i trudno było tego nie zauważyć. W tej sytuacji sędzia zamiast utemperować gości, pokazywał kartki naszym zawodnikom za dyskusje. Obserwując ten mecz nikt nie mógł być zdziwiony, że Unici wdają się w dyskusje, bo na domiar złego, rywale często przy jakimkolwiek kontakcie z naszymi zawodnikami wymuszali faule, na które przynajmniej kilka razy dał się nabrać arbiter. Na szczęście dla Unitów mecz zakończył się bez poważniejszych kontuzji, ale kilku z nich jest mocno poobijanych.

Do przerwy Unia prowadziła 2:0 po golach Arka Smagały, który wykorzystał świetne podania od braci Trafalskich. W drugiej odsłonie goście po 20 minutach uzyskali remis, a obydwie bramki zdobyli ze strzałów z rzutów wolnych (z ponad 30 metrów), wykorzystując przy okazji silny porywisty wiatr. Wydaje się, że wykorzystali też fakt, że nasz bramkarz do tego momentu nie miał zbyt wiele pracy i słabo rozgrzany po prostu dał się zaskoczyć. Trzeba też przyznać, że rywale nie mieli w tym meczu za wiele sytuacji. Co prawda grali nieźle, ale tylko do naszego pola karnego.

Trzeci gol dla Unii był ponownie dziełem Arka Smagały, który tym razem skorzystał z błędu bramkarza Zrywu, bo ten po dośrodkowaniu w pole karne wypuścił piłkę z rąk. Jednak golkiper gości miał spory udział w tym, że jego zespół mógł cieszyć się z remisu, bo przynajmniej kilka razy uchronił swój zespół od utraty gola. Z prowadzenia 3:2 cieszyliśmy się tylko 5 minut, bo Zryw wyrównał po akcji z kontraataku. Do końca trwała wymiana ciosów z obu stron, ale wynik już się nie zmienił.

Podsumowując musimy tylko dodać, że nasza drużyna w tym meczu ponownie nie grała w optymalnym składzie, a na ławce rezerwowych zasiedli m.in. Rafał Pendowski i Dawid Skrzynecki, którzy wracają do gry, jednak póki co muszą najpierw trochę potrenować. Mamy też nadzieję, że w następnym meczu do dyspozycji będą Tomek Grzywacz, który już wznowił treningi, a także Kamil Wojciechowski, który podobnie jak Marcin Rząp nie mógł zagrać ze względu na pracę zawodową.

W niedzielę 26 kwietnia o godz. 17.00 zagramy na wyjeździe z Zorzą Szczawin.

Unia Iłów - Zryw Bielsk 3:3 (2:0)