Unia Iłów - Oficjalny Serwis Internetowy

Switch to desktop Register Login

Dotkliwa porażka z Amatorem

Po tym meczu możemy zaapelować do sędziów piłkarskich, aby zwracali szczególną uwagę na "swoiste chamstwo na boisku i tzw. polowanie na nogi rywala". Sztuką jest w porę utemperować brutali boiskowych, bo w meczu z Amatorem mieliśmy ewidentnie z tym do czynienia.

Mniej więcej już po 25 minutach lewy obrońca Amatora powinien zostać wykluczony z gry. Tak się niestety nie stało, zawodnik ten otrzymał tylko jedną żółtą kartkę, a przy jednym z fauli zasługiwał na czerwoną (a nie było nawet upomnienia) i o to możemy mieć pretensje do arbitra, bo to także mogło mieć wpływ na dalszy przebieg meczu. Niestety sędzia Feltynowski nie zapanował nad sytuacją i mamy nadzieję, że na przyszłość wyciągnie właściwe wnioski, bo zdrowie zawodników jest zawsze najważniejsze.

Gospodarze zainkasowali zasłużenie komplet punktów, bo mieli więcej sytuacji bramkowych, lecz wynik wcale nie oddaje tego, co działo się na boisku. Mecz ustawiła szybko zdobyta bramka przez drużynę Amatora, bo już w 6. minucie debiutujący w bramce naszego zespołu Mateusz Rafalski wyjmował piłkę z siatki. Pod nieobecność Michała Siemińskiego jego debiut w naszej bramce zakończył się utratą 5 goli, jednak przy żadnym z nich nie miał praktycznie nic do powiedzenia. Do przerwy gospodarze prowadzili 2:0.

Na początku drugiej połowy Arek Smagała nie wykorzystał sytuacji sam na sam z bramkarzem. Niestety golkiper gospodarzy popisał się dobrą interwencją, a potem jeszcze kilka razy ratował swój zespół od utraty bramki. Nasza drużyna z dużym animuszem przystąpiła do odrabiania strat, niestety brakowało skuteczności i ostatniego podania. W 65. minucie z kontrataku straciliśmy trzeciego gola, a 5 minut później było już 4:0, bo Amator wykorzystał rzut karny. Do końca meczu zbyt często nasza defensywa była na połowie przeciwnika, co mogło się skończyć utratą większej ilości goli. Z drugiej strony nasi piłkarze ambitnie walczyli o poprawienie wyniku i w sumie nie mieli czego bronić. Dopiero w 80. minucie po składnej akcji bramkę na 4:1 zdobył Smagała. Bliscy zdobycia drugiego gola byli też Dawid Skrzynecki i Tomek Trafalski, który dwa razy uderzał z rzutów wolnych, ale bramkarz Amatora kapitalnie wybronił te strzały. W samej końcówce jeszcze jeden skuteczny kontratak gospodarzy zakończył się utratą piątego gola. Tym samym od wielu lat cierpimy na kompleks Amatora, bo z tym rywalem ostatni raz wygraliśmy 1:0 w 2009 roku.

W sumie mecz interesujący z dużą ilością sytuacji bramkowych, dla nas niestety zakończony dotkliwą porażką. Już w najbliższą środę będzie okazja do poprawienia swojego bilansu. Do Iłowa przyjeżdża wicelider z Sierpca. Mecz zaplanowany jest na godzinę 17.00.

Amator Maszewo - Unia Iłów 5:1 (2:0)