Unia Iłów - Oficjalny Serwis Internetowy

Switch to desktop Register Login

Niezwykle emocjonujące spotkanie i dramat Dawida Skrzyneckiego, którego odwieziono do szpitala

Mecz z wiceliderem Kasztelanem Sierpc dostarczył wiele wrażeń, Unia wygrała 5:3, ale najgorsze jest to, że po raz kolejny możemy mieć pretensje do arbitra, który pozwolił na ostrą grę. Efekt końcowy jest taki, że Dawid Skrzynecki został odwieziony do szpitala ze złamaną nogą.

Co prawda w sytuacji, w której doznał złamania, to on wślizgiem wybił piłkę przeciwnikowi, ale jak to się stało, że doszło do tak dramatycznego zdarzenia, trudno nam powiedzieć. To zdarzenie miało miejsce w 50. minucie meczu. Można tylko po raz kolejny apelować do arbitrów, że determinacja i wola walki nie upoważnia piłkarzy do nie szanowania nóg przeciwnika. Ponownie mieliśmy do czynienia z przewinieniami, które natychmiast powinny być karane żółtymi kartkami. Sędzia główny jednak wiedział lepiej, ponownie wykartkował naszych zawodników za dyskusje, zamiast utemperować graczy przeciwnej drużyny. Poza tym nie możemy mieć uwag do sędziowania. Miejmy nadzieję, że Dawid Skrzynecki szybko wróci do zdrowia, czego mu z całego serca życzymy.

Wracając do wydarzeń czysto piłkarskich musimy odnotować świetny powrót do drużyny Tomka Grzywacza, który był autorem trzeciego gola i zaliczył asystę przy pierwszej bramce Arka Smagały. Drugiego gola dla Unii strzelił z wolnego, z narożnika pola karnego, Damian Wojciechowski. Poza tym świetną partię rozgrywał Skrzynecki, którego gracze Kasztelana wielokrotnie faulowali w pierwszej połowie, raz w polu karnym, po czym sam poszkodowany wykorzystał karnego. Wcześniej w 29. minucie Kasztelan strzelił gola z karnego i do przerwy Unici prowadzili 4:1. Wtedy kibice zastanawiali się, czy oby nie powtórzy się sytuacja z meczu z Wisłą Duninów. Jednak w 55. minucie Arek Smagała wykorzystał podanie od Piotra Trafalskiego i było już 5:1. Niestety kilka minut później nasza drużyna straciła przypadkowego gola, a potem w 77. minucie goście zdobyli trzecią bramkę. Końcówka była nerwowa, ale udało się dowieźć zwycięstwo, na które nasz zespół w pełni zasłużył. Wygrana z wiceliderem to spory sukces ekipy Tomka Trafalskiego, a trzeba dodać, że stuprocentowych sytuacji bramkowych mieli oni jeszcze kilka. Sporo było mankamentów w grze obronnej, ale przecież zwycięzców się nie sądzi. Z drugiej strony trzeba przyznać, że nasza ofensywa w tym meczu była zabójcza. Powrót do gry Grzywacza sprawił, że wespół ze Smagałą stworzyli kilka znakomitych akcji pod bramką rywala, czego dowodem jest fakt, że już po 24 minutach prowadziliśmy 3:0. Jeśli dodamy do tego, że w każdej chwili nasi skrzydłowi zagrażali bramce gości, to nie dziwne, że taki rywal jak Kasztelan Sierpc wyjechał z Iłowa z bagażem 5 goli.

Oczywiście kontuzja kolegi z zespołu sprawiła, że nasi gracze w ostatnich 30 minutach odpuścili sobie walkę na pełnych obrotach, bo zdrowie jest jednak najważniejsze. Unici skupili się na przeszkadzaniu rywalowi i ostatecznie zakończyli mecz zwycięsko. W najbliższą niedzielę gramy w Czermnie z naszą imienniczką. Początek meczu o godz. 17.00.

Unia Iłów - Kasztelan Sierpc 5:3 (4:1)