Unia Iłów - Oficjalny Serwis Internetowy

Switch to desktop Register Login

Remis w Czermnie

W Płockiej Lidze Okręgowej seniorów nasza drużyna zremisowała z Unią Czermno na ich boisku. Mecz dwóch drużyn środka tabeli przyniósł sporo emocji, ale naszego zespołu ten remis nie może cieszyć. Z jednej strony niewiele zabrakło do zwycięstwa, z drugiej mogliśmy nawet przegrać, bo gospodarze w 71. minucie nie wykorzystali karnego.

Bramkę dla naszego zespołu strzelił Piotr Chmielak, który w 26. minucie wykorzystał prostopadłe podanie od Kamila Wojciechowskiego. Tradycyjnie nasz zespół grał dobrze w pierwszej połowie, po której prowadził 1:0, niestety w drugiej odsłonie tylko fragmentami gra była poprawna. W obronie wielokrotnie nonszalancja i brak koncentracji, a w ataku brak szczęścia lub dokładnego ostatniego podania. Tym razem na małym boisku w Czermnie nasza drużyna nie miała tak wielu sytuacji bramkowych jak w poprzednich meczach. Najlepszych sytuacji nie wykorzystali Piotr Trafalski w pierwszej połowie oraz Damian Wojciechowski i Arek Smagała w drugiej. Gospodarze w 74. minucie zdobyli zupełnie przypadkowego gola: po wrzutce z rzutu rożnego, w dużym zamieszaniu w polu bramkowym "ktoś po prostu wepchnął piłkę do bramki". Tu mieliśmy trochę pecha, choć chwilę wcześniej z najwyższym trudem Michał Siemiński wybronił bardzo groźny strzał i wybił piłkę na róg.

Mecz na pewno mógł się podobać licznie przybyłej publiczności, bo trzeba podkreślić, że do Czermna oprócz miejscowych przyjechało wielu kibiców z Iłowa. Ostatnio też mieliśmy wiele zastrzeżeń do pracy arbitrów, tym razem zaś możemy pochwalić sędziego, choć czasami przerywał grę aż na wyrost. Mimo dużej determinacji i woli walki nie było złośliwości, ale mimo to arbiter pokazał kilka żółtych kartek, a jeden z zawodników Czermna otrzymał nawet dwie, w konsekwencji czerwoną i opuścił plac gry w ostatnich minutach meczu. Jeśli zaś porównamy ostatnie mecze z Amatorem i Kasztelanem to na prawdę tutaj "kości nie trzeszczały", dlatego sędziemu tym razem należą się słowa uznania, bo szybko reagował na nieprzepisowe zagrania. Po tym meczu awansowaliśmy na 8. miejsce w tabeli. W najbliższą sobotę o godz. 17.00 gramy u siebie z Ciółkowem.

Unia Czermno - Unia Iłów 1:1 (0:1)