Unia Iłów - Oficjalny Serwis Internetowy

Switch to desktop Register Login

Czwarty sparing, trzecie zwycięstwo

Już w najbliższą sobotę inauguracja sezonu 2015/2016, w którym nasi seniorzy podejmą spadkowicza z IV ligi Skrę Drobin. Ostatnim sprawdzianem dla podopiecznych Tomka Trafalskiego był mecz kontrolny z Pelikanem II Łowicz zakończony naszą wygraną 3:2.

Z różnych przyczyn (kontuzje i praca) nasz zespół był mocno osłabiony w tym meczu. Brak kilku zawodników spowodował, że w dłuższym wymiarze czasowym mogli zagrać inni i co ważne nie zawiedli. Był to dobry test mecz w wydaniu Unitów. Mieliśmy też możliwość  sprawdzić kolejnego młodzieżowca, który być może zasili nasz zespół w tej rundzie. 16-letni Krystian Wawrzyn (ostatnio KS Piaseczno, wcześniej drużyny młodzieżowe Legii Warszawa) zagrał cały mecz bez respektu dla rywali i na pewno może być ważnym ogniwem dla naszej drużyny. Tym bardziej, że w każdym meczu w okręgówce na boisku musi przebywać przynajmniej dwóch zawodników do lat 21.

Jak wiemy tuż przed rozpoczęciem przygotowań do nowego sezonu z klubem pożegnali się dwaj młodzieżowcy Krystian Wiśniewski (KS Teresin) i Mateusz Cieślak (Szopen Sanniki). Ponadto skończył wiek młodzieżowca Piotr Trafalski i tym samym drużyna musi zostać lekko przemeblowana i uzupełniona. Z dotychczasowych młodzieżowców pozostał tylko Nikodem Orzeszek. Żeby wypełnić lukę do zespołu dołączyli już 18-letni Daniel Basiński (dotychczas FK Rybno) oraz 20-letni Krystian Piaskowski (bez przynależności klubowej). Mamy nadzieję, że trzecim nowym zawodnikiem w naszym zespole zostanie właśnie Krystian Wawrzyn.

Wracając do meczu z Pelikanem należy odnotować kolejny dobry występ Tomka Grzywacza, który w tym, jak i w każdym z meczów kontrolnych tego lata zdobywał gole (oby tak w lidze :). Martwi fakt, że w pierwszym meczu ligowym nie będą do dyspozycji wszyscy zawodnicy, choć z drugiej strony mecz z Pelikanem pokazał, że mamy chyba coraz bardziej wyrównaną kadrę. Teraz czas na rywalizację w rozgrywkach Płockiej Ligi Okręgowej. W sobotę 15 sierpnia o godz. 17.00 podejmujemy u siebie Skrę z Drobina. Zapraszamy więc na mecz i zachęcamy do dopingowania naszej ekipy!

Unia Iłów - Pelikan II Łowicz 3:2 (2:1, 0:0, 1:1)
Bramki dla Unii:
Tomasz Grzywacz - 2, Krzysztof Gajownik
Skład:
Michał Siemiński, Marcin Rząp, Łukasz Świątek, Mateusz Janicki, Krystian Wawrzyn, Krystian Piaskowski, Tomasz Trafalski, Hubert Krasoń, Piotr Trafalski, Tomasz Grzywacz, Arkadiusz Smagała
Ponadto grali:
Mateusz Rafalski, Piotr Chmielak, Krzysztof Gajownik