Unia Iłów - Oficjalny Serwis Internetowy

Switch to desktop Register Login

Startuje płocka okręgówka - sezon 2015/2016

Tylko dwa tygodnie nasza drużyna przygotowywała się do nowego sezonu, ale był to czas bardzo intensywny. W czterech sparingach Unici 3 razy wygrywali i 1 mecz zremisowali. W sobotę 15 sierpnia o godz. 17.00 zagrają o ligowe punkty ze Skrą Drobin.

Inauguracja ligi w Iłowie zapowiada się niezwykle interesująco tym bardziej, że Skra od wielu lat zawsze ma wysokie aspiracje. Nasi sobotni rywale po kiepskim sezonie na czwartoligowych boiskach na pewno będą chcieli się zrehabilitować w nowym sezonie. W sparingach Skra wygrała tylko 1 raz, 2 razy zremisowała i 1 raz przegrała. Mimo to nie lekceważymy rywali. Według zgodnej opinii wielu osób naszą drużynę stać na to, aby walczyć o najwyższe cele, jednak należy wziąć pod uwagę, że nasi piłkarze pracują / uczą się i nie zawsze mogą być do dyspozycji w każdym meczu, dlatego należy spojrzeć realnie na możliwości.

W naszym zespole mamy niewielkie zmiany w stosunku do poprzedniej rundy, odeszli młodzieżowcy Wiśniewski i Cieślak, ale w ich miejsce przyszli Daniel Basiński (z FK Rybno) i Krystian Piaskowski (bez przynależności klubowej). W ostatniej chwili udało się dokooptować do drużyny czwartego młodzieżowca Krystiana Wawrzyna (dotychczas MKS Piaseczno), który przez kilka lat trenował i grał w Legii Warszawa w roczniku 1999. Mimo, że skończył on dopiero 16 lat może być dużym wzmocnieniem dla naszego zespołu. To jeszcze nie koniec z młodzieżowcami, bo rozpoczęli treningi w naszej drużynie kolejni dwaj młodzi zawodnicy, których klub zapewne zgłosi do rozgrywek jeszcze w tym miesiącu.

Podsumowując okres przygotowawczy musimy podkreślić, że najważniejszym jest fakt, iż trzon zespołu nie uległ większym zmianom. Wcześniej pisaliśmy i podkreślaliśmy wysoką formę Tomka Grzywacza, ale wynikało to raczej z tego, że zdobywał gole, a przy innych asystował. Jednak nie tylko on pod względem dobrej gry wyróżniał się w naszej ekipie, bo widać także postępy w grze naszej defensywy, która szybko wyciągnęła wnioski z pierwszego meczu i w następnych grach kontrolnych było już zdecydowanie lepiej.

Zatem teraz czeka nas już rywalizacja w lidze. W sobotę przyjeżdża do nas spadkowicz z IV ligi, potem my zagramy 3 mecze wyjazdowe, bo mecz 3. kolejki z Kasztelanem Sierpc przypada w tygodniu cyklicznej imprezy Pożegnania Lata w Iłowie, stąd gospodarzem spotkania 29 sierpnia będzie właśnie Kasztelan, a nasze boisko w tym czasie musi znieść trudy jednego z większych koncertów na Mazowszu.

Oto zestaw par na najbliższy weekend:

PŁOCKA LIGA OKRĘGOWA
15.08.2015 (sobota)

14:00 Unia Czermno - Kasztelan Sierpc
15:00 ULKS Ciółkowo - Świt Staroźreby
16:00 Wisła Duninów - Skrwa Łukomie
17:00 Unia Iłów - Skra Drobin
16.08.2015 (niedziela)

13:00 Orzeł Goleszyn - Delta Słupno
13:00 Spójnia Mała Wieś - Błyskawica Lucień
13:00 Zryw Bielsk - Amator Maszewo