Unia Iłów - Oficjalny Serwis Internetowy

Switch to desktop Register Login

Wygrana na inaugurację nowego sezonu

W sobotę nasz zespół podejmował spadkowicza z IV ligi Skrę Drobin. Mecze z tym rywalem zawsze wzbudzały duże zainteresowanie i nie inaczej było tym razem. Od samego początku nasza drużyna zaatakowała bramkę gości, lecz na pierwszego gola musieliśmy czekać ponad pół godziny.

Wtedy to na listę strzelców wpisał się Tomasz Grzywacz, który wykorzystał dobre podanie Łukasza Świątka. Mimo kilku doskonałych sytuacji do przerwy prowadziliśmy tylko 1:0. W drugiej części meczu podopieczni Tomka Trafalskiego nie zwalniali tempa i już po 9 minutach prowadzili 2:0, tym razem Arek Smagała dopełnił formalności po podaniu Piotra Trafalskiego. Nasz zespół dążył do podwyższenia wyniku, niestety skuteczność naszych snajperów zawodziła.

Goście w samej końcówce przycisnęli, efektem czego był gol z rzutu wolnego w 85. minucie. Ostatnie minuty były nerwowe, bo mimo, że wcześniej mieliśmy wiele sytuacji bramkowych, to prowadziliśmy tylko jedną bramką, a Skra w doliczonym czasie gry była bliska wyrównania po kolejnym rzucie wolnym, tuż sprzed linii pola karnego. Na szczęście w tej sytuacji Michał Siemiński był na posterunku i wybronił groźny strzał gracza z Drobina.

Ostatecznie zdobyliśmy komplet punktów, lecz wygrana powinna być zdecydowanie bardziej okazała. Jednak jeśli weźmiemy pod uwagę, że w tym meczu zabrakło w naszym zespole dwóch środkowych pomocników Kamila Wojciechowskiego i Huberta Krasonia, poza tym na lewej stronie zagrał 16-letni Krystian Wawrzyn, który dopiero od kilku dni trenuje z naszym zespołem, to tym bardziej cieszy wygrana i punkty z trudnym rywalem.

W sobotę 22 sierpnia o godz. 17.00 zagramy na wyjeździe ze Świtem Staroźreby.

Unia Iłów - Skra Drobin 2:1 (1:0)
Bramki dla Unii:
33' Tomasz Grzywacz (as. Łukasz Świątek), 54' Arkadiusz Smagała (as. Piotr Trafalski)
Skład: Michał Siemiński - Nikodem Orzeszek, Damian Świątek (75' Marcin Rząp), Mateusz Janicki, Łukasz Świątek -  Piotr Trafalski, Tomasz Trafalski, Damian Wojciechowski, Krystian Wawrzyn (85' Daniel Basiński) - Tomasz Grzywacz (80' Piotr Chmielak), Arkadiusz Smagała (90' Dawid Wojciechowski)