Unia Iłów - Oficjalny Serwis Internetowy

Switch to desktop Register Login

Zasłużona porażka z Deltą Słupno

Niestety nie udał nam się wyjazd na mecz z Deltą Słupno, która rozgrywa swoje mecze na boisku w Wykowie. Na dobrze przygotowanej murawie gospodarze strzelili 3 gole, nam udało się zdobyć 2 bramki, w tym jedną według sędziego bocznego z pozycji spalonej.

Trzeba jednak sprawiedliwie przyznać, że spalonego nie było, gol powinien być uznany. Z drugiej strony Delta w przekroju całego meczu była zespołem lepszym i miała dużo więcej sytuacji bramkowych, a my tylko w końcowych minutach zagraliśmy na miarę oczekiwań. Było to dopiero po 85. minucie, kiedy gospodarze zdobyli piękną bramkę z dystansu, która dawała im prowadzenie 3:0.

W 87. minucie Tomek Grzywacz po składnej akcji strzelił gola, a w doliczonym czasie gry Arek Smagała jeszcze raz umieścił piłkę w siatce. Niestety arbiter tego gola nie uznał, a Smagała dostał za "pyskówkę" czerwoną kartkę. Minutę później sędzia zakończył mecz, a potem jeszcze pokazał drugą żółtą kartkę naszemu grającemu trenerowi, w konsekwencji czerwoną. Dużo emocji i nerwów, ale fakt faktem, że sędzia w drugiej połowie przynajmniej kilka razy pomylił się wyraźnie na niekorzyść naszej drużyny i zawodnicy nie bardzo zapanowali nad swoimi emocjami.

Do przerwy gospodarze prowadzili 1:0 po bramce w 40. minucie. Jednak 10 minut wcześniej, to my byliśmy bliscy objęcia prowadzenia, bo Damian Wojciechowski z rzutu wolnego z ok. 30 metrów przyłożył w poprzeczkę, a chwilę potem dobrej sytuacji nie wykorzystał Piotr Chmielak. Kilka razy próbował z daleka strzelać Grzywacz, ale niestety jego próby mijały światło bramki.

Po zmianie stron Delta szybko podwyższyła wynik na 2:0 po strzale z ok. 20 metrów w 50. minucie meczu. Nam niestety w tej części gry nic się nie udawało. Na domiar złego kontuzji doznał Krystian Wawrzyn i do końca graliśmy w dziesiątkę, bo na ławce rezerwowych nie mieliśmy młodzieżowców. Od 60. minuty naszą grę ożywił w środku pola Kamil Wojciechowski, ale gospodarze w tym dniu byli dobrze zorganizowani i przynajmniej kilka razy groźnie nas skontrowali. Na nasze szczęście napastnicy Delty często pudłowali. Kiedy zdobyliśmy honorowego gola, było już mało czasu do końca, ale mimo to jeszcze wiele działo się na boisku. Sędzia nam nie odgwizdał ewidentnego karnego (zagranie ręką w polu karnym), a chwilę potem nie uznał bramki, o której pisaliśmy wcześniej. Tym samym po raz drugi w tym sezonie przegraliśmy.

Jednak nie ma co rozpaczać, trzeba wyciągnąć właściwe wnioski i przede wszystkim zmotywować większą grupę młodzieżowców do treningu, bo ten mecz pokazał, że jest dużym ryzykiem grać bez rezerwowych zawodników młodzieżowych. W sobotę 5 września o godz. 11.00 gramy u siebie kolejny mecz ligowy. Tym razem naszym rywalem będzie Skrwa Łukomie.

Delta Słupno - Unia Iłów 3:1 (1:0)
Bramka dla Unii: 87' Tomasz Grzywacz (as. Tomasz Trafalski)
Skład: Michał Siemiński - Krystian Wawrzyn, Łukasz Świątek, Damian Świątek (60' Kamil Wojciechowski), Damian Wojciechowski - Piotr Trafalski, Tomasz Trafalski, Hubert Krasoń, Mateusz Lis - Piotr Chmielak (46' Arkadiusz Smagała), Tomasz Grzywacz