Unia Iłów - Oficjalny Serwis Internetowy

Switch to desktop Register Login

Wygrana po ciężkim boju

Wygrana ze Skrwą Łukomie nie przyszła nam łatwo. Do przerwy prowadziliśmy 2:1, ale lepsze wrażenie w tej części gry pozostawili po sobie goście. W drugiej połowie nasz zespół miał lekką przewagę i stworzył sobie zdecydowanie więcej sytuacji bramkowych. Ostatecznie wygraliśmy 4:2 i punkty zasłużenie zostały w Iłowie.

Ozdobą meczu były 4 ładne bramki w wykonaniu naszych zawodników, dwa gole były dziełem Damiana Wojciechowskiego, po jednej bramce zdobyli Krystian Wawrzyn i Piotr Chmielak. Jednak w 20. minucie goście objęli prowadzenie. Stan meczu szybko wyrównał "Wola", który w 23. minucie zdobył gola po ładnym uderzeniu z rzutu wolnego z ok. 30 metrów. Piłka jeszcze odbiła się od obrońcy Skrwy i zmyliła bramkarza gości. Damian "do szatni" podwyższył wynik na 2:1 po perfekcyjnym uderzeniu po długim rogu.

W 58. minucie Wawrzyn odebrał przy linii środkowej piłkę rywalowi i sam podążył w kierunku bramki gości. Z ok. 25 metrów uderzył na bramkę, a piłka po rykoszecie znowu zmyliła bramkarza Skrwy i zatrzepotała w siatce. W 71. minucie arbiter ofiarował karnego przyjezdnym, którzy skorzystali z prezentu i końcówka meczu była dość nerwowa. W tym czasie zmarnowaliśmy dwie stuprocentowe sytuacje, których nie wykorzystali Damian Wojciechowski i Piotr Chmielak. Ten pierwszy z kilku metrów trafił w słupek, ten drugi po dośrodkowaniu w pole karne uderzył głową tuż obok spojenia słupka z poprzeczką. Skrwa próbowała wyrównać stan meczu, jednak ich próby kończyły się na dobrze grających naszych obrońcach. Wynik meczu ustalił w 85. minucie Chmielak, który z ok. 10 metrów uderzył w samo okienko, nie dając najmniejszych szans golkiperowi z Łukomia.

Za tydzień gramy mecz ligowy z Bielskiem na wyjeździe (12.09.2015 o godz. 16.00). Wcześniej w środę 9.09.2015 wyjeżdżamy do Sannik, tam o godz. 17.00 rozegramy mecz z Szopenem w ramach Pucharu Polski na szczeblu okręgu płockiego.

Unia Iłów - Skrwa Łukomie 4:2 (2:1)