Unia Iłów - Oficjalny Serwis Internetowy

Switch to desktop Register Login

Wygrana jak najmniejszym nakładem sił

Tak grającej Unii dawno nie widzieliśmy. Jednak zwycięzców nie będziemy sądzić, bo mecz pucharowy z Szopenem Sanniki odbywał się na wyjątkowo kiepskim boisku, poza tym nasi piłkarze mieli założone zwycięstwo, ale nie kosztem zdrowia i przypadkowych kontuzji.

Z niżej notowanym rywalem Unici zagrali po prostu słabo i tylko fragmentami pokazali, że grają dwie klasy wyżej. Zaś piłkarze z Sannik byli wyjątkowo zdeterminowani, stąd należą im się duże brawa za walkę i za stworzone sytuacje. Z przebiegu gry wcale nie zasłużyli na porażkę, jednak doświadczenie i wyższa kultura gry były po stronie naszego zespołu. Jednocześnie licznie przybyli kibice gospodarzy mieli sporo emocji i satysfakcji, że ich drużyna pokazała się z dobrej strony.

W naszym zespole szansę gry otrzymał rezerwowy bramkarz Mateusz Rafalski, który przynajmniej dwa razy uchronił swój zespół przed utratą gola, ponadto gospodarze po świetnej akcji raz trafili piłką w poprzeczkę. Z naszej strony na uwagę zasługuje fakt, że mimo słabej gry potrafiliśmy zadać rywalowi ciosy, które można porównać do zachowania rasowego boksera. Przeciwnik niezwykle ambitny atakował przez większość czasu gry, a my punktowaliśmy go z niezwykłą precyzją. Z drugiej strony na nierównym boisku popełnialiśmy błędy, które rzadko zdarzają się nawet w lidze okręgowej.

W następnej rundzie Pucharu Polski gramy u siebie z czwartoligową Bzurą Chodaków. Będą to więc derby powiatu, na które już teraz zapraszamy do Iłowa w najbliższą środę 16 września o godz. 17.00.

Szopen Sanniki - Unia Iłów 3:5 (3:3)
Bramki dla Unii:
0:1 --> 12' Piotr Chmielak (bez asysty)
1:2 --> 27' Piotr Chmielak (as. Tomasz Trafalski)
1:3 --> 31' Tomasz Grzywacz (as. Tomasz Trafalski)
3:4 --> 70' Arkadiusz Smagała (as. Tomasz Trafalski)
3:5 --> 88' Tomasz Grzywacz (as. Daniel Basiński)
Skład: Rafalski - Basiński, Janicki, Ł. Świątek, Wawrzyn - T. Trafalski, Krasoń (65' P. Trafalski), K. Wojciechowski, Chmielak (75' Kamiński) - Smagała, Grzywacz (89' Siemiński)

Poniżej pozostałe wyniki 1/8 finału Pucharu Polski POZPN i zestaw par ćwierćfinałowych

1/8 finału - 8/9 września 2015

GKS Góra - Skra Drobin 1:6 (0:3)
Unia Czermno - Mazur Gostynin 1:0 (1:0)

Stoczniowiec Płock - Wisła II Płock 1:6
Wisła Sobowo - Błękitni Gąbin 3:0 v.o.

Wisła Duninów - Bzura Chodaków 2:3
Szopen Sanniki - Unia Iłów 3:5 (3:3)

Zryw Bielsk - Amator Maszewo 2:4 (0:1)
Lwówianka Lwówek - Kasztelan Sierpc 0:4

1/4 finału - 16 września 2015

Unia Czermno - Skra Drobin
Wisła Sobowo - Wisła II Płock
Unia Iłów - Bzura Chodaków
Amator Maszewo - Kasztelan Sierpc