Unia Iłów - Oficjalny Serwis Internetowy

Switch to desktop Register Login

Dotkliwa porażka w Bielsku

Tego nie spodziewaliśmy się, bo przegrana ze Zrywem, który źle rozpoczął tegoroczny sezon jest sporym zaskoczeniem dla naszych kibiców. Przegraliśmy wyraźnie, a forma naszych seniorów pozostawia wiele do życzenia. Z drugiej strony kontuzje i ubytki w składzie też mają wpływ na dyspozycję naszej drużyny.

Po raz kolejny zwraca uwagę kiepskie sędziowanie, które ogólnie powoduje, że nasi piłkarze są mocno poobijani. Arbiter dopuszczał do ostrej, wręcz chamskiej gry, a w ważnym momencie podyktował przeciwko nam karnego z kapelusza. Ponadto przynajmniej kilka razy sędzia boczny sygnalizował urojone spalone. Co tu pisać skoro najlepszym dowodem na to jest artykuł ze strony POZPN dot. frekwencji na konferencjach szkoleniowych dla sędziów --> PRZECZYTAJ. Dodamy tylko, że mecz w Bielsku prowadził sędzia Rafał Szczytniewski, który pokazał nam 6 żółtych kartek. Ogólnie arbiter nie panował nad rozwojem sytuacji i po raz kolejny apelujemy, żeby sędziowie zwracali uwagę na faule, które mogą być przyczyną poważnych kontuzji.

Po pierwszej połowie gospodarze prowadzili 2:0, choć nasz zespół na początku meczu miał swoje szanse i niewykorzystane sytuacje później srodze się zemściły. W drugiej połowie za drugą żółtą kartkę boisko opuścił nasz grający trener i przez ostatnie 20 minut graliśmy w dziesiątkę, podobnie zresztą jak Zryw, bo ich zawodnik w starciu z Tomkiem Trafalskim też otrzymał drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwoną. W ostatnim kwadransie gospodarze przypieczętowali swoje zwycięstwo zdobyciem jeszcze dwóch goli, a honorową bramkę dla naszego zespołu zdobył Krystian Piaskowski, wykorzystując precyzyjne podanie Damiana Wojciechowskiego.

W środę 16 września o godz. 16.30 gramy u siebie Puchar Polski z Bzurą Chodaków, zaś w sobotę 19 września o godz. 16.00 w meczu ligowym podejmujemy Wisłę Duninów.

Zryw Bielsk - Unia Iłów 4:1 (2:0)
Bramka dla Unii: 89' Krystian Piaskowski (as. Damian Wojciechowski)

Skład: Michał Siemiński - Daniel Basiński, Łukasz Świątek, Damian Świątek (65' Piotr Chmielak), Damian Wojciechowski - Piotr Trafalski (80' Szymon Kamiński), Tomasz TrafalskiKamil Wojciechowski, Krystian Piaskowski - Hubert Krasoń, Tomasz Grzywacz (75' Marcin Rząp)