Unia Iłów - Oficjalny Serwis Internetowy

Switch to desktop Register Login

Odpadliśmy z rozgrywek pucharowych

W dzisiejszym meczu 1/4 Pucharu Polski POZPN nasza drużyna nie dała rady pokonać czwartoligowej Bzury Chodaków i odpadła z tych rozgrywek. Wynik 2:3 oddaje w pełni to, co działo się na boisku.

Obie drużyny pokazały się z dobrej strony, a mecz mógł się podobać kibicom, którzy przybyli na te zawody. Jednocześnie należy zauważyć, że spotkanie to sędziował Rafał Szczytniewski, którego mocno skrytykowaliśmy po meczu w Bielsku. Tym razem do pracy arbitra nie możemy mieć najmniejszych zastrzeżeń, bo sędziowanie w tym meczu było wręcz perfekcyjne.

Jeśli chodzi o grę to byliśmy pod dużym wrażeniem dyscypliny taktycznej w defensywie naszego zespołu, co prawda zdarzały się drobne błędy indywidualne, ale na szczęście bez strat bramkowych. Jednocześnie trzeba podkreślić, że w naszym zespole brakowało dwóch kluczowych zawodników: stopera Mateusza Janickiego i napastnika Tomka Grzywacza. Podobnie zresztą było w zespole gości, którzy też zagrali bez kilku podstawowych zawodników.

Oba gole dla Unitów zdobył Arek Smagała, który w swoim stylu przy pomocy partnerów z zespołu rozklepał defensywę Bzury. Mógł jeszcze zdobyć trzeciego gola w pierwszej połowie, ale po indywidualnej akcji w sytuacji sam na sam z bramkarzem nie trafił w światło bramki. Bzura pierwszego gola zdobyła po wrzutce w pole karne i po precyzyjnym uderzeniu głową. W tej sytuacji nasz bramkarz mógł tylko objąć piłkę wzrokiem. Drugiego gola straciliśmy z ewidentnego rzutu karnego. Na uwagę zasługują jeszcze dwa strzały zawodników Bzury zza pola karnego, ale w naszej drużynie świetnie bronił Michał Siemiński i nie dał się zaskoczyć. Do przerwy był remis 2:2.

W drugiej połowie uwidoczniła się przewaga wyżej notowanych gości, ale nie dochodzili oni do zbyt klarownych sytuacji bramkowych. Zaś ich strzały z dystansu były z reguły niecelne. Decydującego gola straciliśmy w 73. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Wtedy to ktoś strącił piłkę w światło bramki, co prawda Siemiński obronił ten strzał, ale przy dobitce był bezradny. Nasi piłkarze przebudzili się dopiero w doliczonym czasie gry, wtedy stawiając już wszystko na jedną kartę byli bliscy wyrównania. Najpierw strzał Damiana Wojciechowskiego z rzutu wolnego świetnie wybronił Marcin Chmielak (to de facto brat Piotra grającego w naszym zespole). Chwilę potem Piotr Trafalski uderzył mocno w światło bramki z kilku metrów, ale znowu kapitalnie wybronił Chmielak, a dobitka "Woli" była niestety niecelna. Ostatecznie Bzura wygrała i awansowała do półfinału Pucharu Polski na szczeblu okręgu płockiego.

Unia Iłów - Bzura Chodaków 2:3 (2:2)
Bramki dla Unii:

1:0 --> 14' Arkadiusz Smagała (as. Piotr Trafalski)
2:2 --> 31' Arkadiusz Smagała (as. Piotr Trafalski)

Skład: Michał Siemiński - Tomasz Trafalski, Łukasz Świątek, Damian Świątek (80' Marcin Rząp), Damian Wojciechowski - Piotr Trafalski, Kamil WojciechowskiHubert Krasoń (88' Rafał Pendowski), Krystian Piaskowski (68' Daniel Basiński) - Krystian Wawrzyn, Arkadiusz Smagała, (80' Piotr Chmielak)

1/4 finału (16 września 2015) - pozostałe wyniki

Unia Czermno - Skra Drobin 2:2 (0:1) k. 3:5
Wisła Sobowo - Wisła II Płock 2:5 (1:1)
Amator Maszewo - Kasztelan Sierpc 3:7 (0:4)

1/2 finału (30 września 2015)

Skra Drobin - Wisła II Płock
Kasztelan Sierpc - Bzura Chodaków