Unia Iłów - Oficjalny Serwis Internetowy

Switch to desktop Register Login

Stracone punkty na własne życzenie

Jak można nie wygrać meczu, w którym po 15 minutach prowadzimy 3:0? Koncertowa gra i świetne akcje naszego zespołu trwały ok. 20 minut, a potem w miarę upływu czasu nasi zawodnicy popełniali coraz więcej indywidualnych błędów i Ciółkowo przejęło inicjatywę. Gospodarze zdobyli tuż przed przerwą gola, który podziałał na nich niezwykle mobilizująco.

Złapali wiatr w żagle i w 50. minucie zdobyli drugiego gola, a 5 minut później skorzystali z prezentu naszego zespołu i był remis 3:3. Do końca trwała zażarta walka o uzyskanie korzystnego wyniku, obie drużyny starały się przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę, jednak nam brakowało zimnej krwi w sytuacjach podbramkowych, a piłkarze z Ciółkowa grali twardo i prostymi środkami przedzierali się pod nasze pole karne. Na szczęście w tej części gry uważni byli nasi stoperzy i często na nich kończyły się akcje gospodarzy. Poza tym było widać, że nasi piłkarze jakby wystraszyli się rywali, którzy grali w sposób bezpardonowy i nie oszczędzali naszych kości. Efekt był taki, że z reguły unikaliśmy gry kontaktowej z gospodarzami, a Hubert Krasoń z powodu kontuzji opuścił boisko już w 35. minucie i od tego czasu nasza gra wyglądała coraz gorzej.

Na kwadrans przed końcem Piotr Chmielak umieścił piłkę w siatce, po tym jak Arek Smagała trafił piłką w słupek. Wtedy wydawało się, że po ciężkich bólach zainkasujemy jednak 3 punkty. Niestety gospodarze jeszcze raz odpowiedzieli skutecznie, w 84. minucie po dośrodkowaniu w pole karne z rzutu rożnego i niezdecydowaniu naszej defensywy, Michał Siemiński po raz czwarty wyciągał piłkę z siatki.

Ostatecznie mecz zakończył się remisem 4:4. Dziwi fakt, że roztrwoniliśmy przewagę trzech goli i nie zdobyliśmy kompletu punktów. Najgorsze jest to, że nie po raz pierwszy prowadziliśmy wysoko i nie po raz pierwszy rywal doprowadził do remisu. Szkoda, że po raz kolejny nie potrafimy wyciągnąć właściwych wniosków i tracimy w głupi sposób punkty. Za tydzień gramy u siebie z Amatorem Maszewo, który po tej kolejce stracił pozycję lidera na rzecz Delty Słupno.

ULKS Ciółkowo - Unia Iłów 4:4 (1:3)