Unia Iłów - Oficjalny Serwis Internetowy

Switch to desktop Register Login

Hat-trick Tomka Grzywacza i wygrana z Amatorem

Po kilku tygodniach przerwy powrócił do gry Tomasz Grzywacz i od razu ustrzelił hat-tricka. Trzy przepiękne gole zaaplikował Amatorowi Maszewo, który wyjechał z Iłowa bez punktów i stracił pozycję wicelidera.

Jednak mecz nie zaczął  się dla nas dobrze, bo już po kilku minutach goście zdobyli bramkę. Na nasze szczęście sędzia boczny podniósł chorągiewkę i dopatrzył się spalonego. Arbiter główny nie uznał więc gola, a czy był spalony? Trudno nam powiedzieć. Co ciekawe po raz kolejny mecz sędziował nam jako główny Rafał Szczytniewski, do pracy którego nie możemy mieć większych zastrzeżeń, choć mecz ten wcale nie należał do łatwych.

Spory pressing  w środku pola doprowadził, że w 12. minucie Amator objął prowadzenie i tym razem nie było wątpliwości, bo gol został zdobyty prawidłowo. Od tego momentu śmielej zaatakowali nasi gracze, którzy w 32. minucie wyrównali, a bramkę z 16 metrów zdobył Tomek Grzywacz. Minutę później Tomek Trafalski idealnie dograł do Grzywacza, który nie zastanawiając się z pierwszej piłki uderzył lewą nogą z ok. 10 metrów i jeszcze raz umieścił piłkę w siatce. Piękna akcja i jeszcze ładniejszy gol pod poprzeczkę, który bez wątpienia możemy zakwalifikować do tych z kategorii  "stadiony świata". Do przerwy prowadziliśmy więc 2:1.

W drugiej połowie goście mieli optyczną przewagę, ale nasza drużyna świetnie broniła się i przeprowadzała zabójcze kontrataki. Najlepsze sytuacje w tej części gry mieli w naszym zespole Tomek Trafalski, który z 12 metrów trafił piłką w słupek, a Tomek Grzywacz w sytuacji sam na sam z bramkarzem próbował go lobować. Niestety nie trafił w światło bramki. W 80. minucie Amator wykorzystał rozluźnienie naszych szyków obronnych i po ładnej akcji wyrównał. Kiedy wydawało się, że mecz zakończy się remisem, jeszcze raz swoim instynktem strzeleckim popisał się Grzywacz, który wykorzystał dokładne podanie za plecy obrońców i tym razem przelobował bramkarza Amatora, zdobywając trzeciego zwycięskiego gola dla naszego zespołu.

Dobry mecz i dużo emocji dostarczyli nam piłkarze obu drużyn. Nasz zespół stworzył sobie więcej klarownych sytuacji, dlatego wygrał jak najbardziej zasłużenie. Na tę chwilę nadal zajmujemy 8. miejsce w tabeli, ale mamy tylko 5 punktów straty do lidera i 3 punkty do trzeciego Amatora. Prowadząca w tabeli ekipa Delty Słupno straciła punkty w meczu ze Skrwą Łukomie remisując mecz u siebie. W sobotę 24 października ponownie gramy na własnym boisku. O godz. 15.00 podejmiemy zespół  Spójni z Małej Wsi.

Unia Iłów - Amator Maszewo 3:2 (2:1)