Unia Iłów - Oficjalny Serwis Internetowy

Switch to desktop Register Login

Wygrana na zakończenie rundy jesiennej

Nasi seniorzy zakończyli rundę jesienną w Płockiej Lidze Okręgowej wygrywając na boisku w Lucieniu z tamtejszą Błyskawicą 3:1. To jednak nie koniec tegorocznych zmagań, bo awansem zostaną rozegrane jeszcze 2 kolejki z rundy rewanżowej.

W meczu z Błyskawicą Unici w pierwszej połowie zdominowali rywala i zasłużenie prowadzili 2:0 po bramkach Arka Smagały i Tomka Grzywacza. Gdyby nasi piłkarze wykorzystali wszystkie sytuacje wynik byłby zdecydowanie wyższy. Druga połowa była bardziej wyrównana, choć to nasi piłkarze mieli zdecydowanie więcej dogodnych sytuacji. W 61. minucie gospodarze zdobyli kontaktową bramkę wykorzystując nasze luki w defensywie. Wtedy zrobiło się trochę nerwowo w naszych poczynaniach, na szczęście piłkarze z Lucienia nie zdobyli wyrównującego gola, ale przez ok. 20 minut przeważali. W 81. minucie wynik ustalił Tomek Grzywacz, który w sytuacji sam na sam najpierw trafił w bramkarza, przy dobitce golkiper z Lucienia nie miał już najmniejszych szans.

Tym sposobem nasi piłkarze awansowali na 4. miejsce w tabeli, wyprzedzając Amatora Maszewo, który niespodziewanie przegrał w Małej Wsi. W lidze prowadzą z takim samym dorobkiem punktowym Delta Słupno i Kasztelan Sierpc.

Błyskawica Lucień - Unia Iłów 1:3 (0:2)
Bramki dla Unii: 14' Arkadiusz Smagała (as. Tomasz Trafalski), 43' Tomasz Grzywacz (as. Arkadiusz Smagała), 81' Tomasz Grzywacz (bez asysty)