Unia Iłów - Oficjalny Serwis Internetowy

Switch to desktop Register Login

Przegrana w Feliksowie

W Wielką Sobotę nasi seniorzy doznali piątej porażki w tegorocznym okresie przygotowawczym. Tym razem nieznacznie ulegliśmy Piastowi Feliksów, który na co dzień rywalizuje w Warszawskiej A Klasie.

Mecz z Feliksowem był ostatnim sparingiem przed ligą. Nasz zespół rozegrał lepsze spotkanie niż poprzednio z Chąśnem, ale grał niestety bardzo nieskutecznie. W przekroju całego meczu podopieczni Tomka Trafalskiego mieli zdecydowanie więcej sytuacji bramkowych i tak na dobrą sprawę wynik absolutnie nie oddaje tego, co działo się na boisku. Jedynego gola dla naszej drużyny zdobył w samej końcówce nasz grający trener, który pojawił się na boisku kilka minut wcześniej.

Trener Trafalski powiedział po meczu, że "wszystko zweryfikuje liga. Jednocześnie podkreślił, że wyniki w sparingach nie są najważniejsze, ale z drugiej strony drużyna gra adekwatnie do frekwencji na treningach. Niestety dla wielu zawodników praca zawodowa jest dużym ograniczeniem, ponadto kilku zawodników nie mogło przetrenować całego okresu przygotowawczego z powodu kontuzji. Stąd dużo eksperymentów w ustawieniu i przede wszystkim mecze kontrolne były szansą ogrywania się dla kilku juniorów, bo przypomnę, że w okręgówce obowiązuje limit dwóch młodzieżowców, a z tym w obecnej chwili mamy największe problemy. Na szczęście na tę rundę udało się pozyskać kolejnych dwóch młodzieżowców (Adam Zając i w ostatniej chwili Mateusz Struzik - obaj z Bzury Chodaków). Z juniorów zaś w tej rundzie będzie mógł zagrać tylko Adam Skrobosz, który nie dawno skończył 16 lat, pozostali z racji wieku, muszą poczekać do rundy jesiennej. Zatem w tej chwili mamy 5 młodzieżowców, co na pewno daje nam jakiś komfort, bo jesienią często mieliśmy tylko dwóch i nie było żadnego pola manewru". 

W najbliższą sobotę o godz. 16.00 zagramy u siebie ze Świtem Staroźreby w ramach 15. kolejki Płockiej Ligi Okręgowej i będzie to inauguracja rundy wiosennej, choć trzeba odnotować, że pierwszą kolejkę rundy rewanżowej rozegrano już w listopadzie ubiegłego roku.

Piast Feliksów - Unia Iłów 2:1 (1:0)
Bramka dla Unii: 
2:1 --> 88' Tomasz Trafalski 

Skład:
Mateusz Rafalski
Marcin Rząp
Mateusz Janicki 
Łukasz Świątek
Piotr Chmielak
Mariusz Kunikowski
Adam Zając
Mateusz Struzik
Damian Wojciechowski
Tomasz Grzywacz
Arkadiusz Smagała

Ponadto grali: 
Daniel Basiński
Mikołaj Kłys
Damian Świątek
Paweł Frankowski
Kamil Wojciechowski
Łukasz Felczak
Adam Skrobosz 
Tomasz Trafalski