Unia Iłów - Oficjalny Serwis Internetowy

Switch to desktop Register Login

Wygrana po bardzo ciężkim meczu

Inauguracja rundy wiosennej zakończyła się dla nas bardzo dobrze, bo zdobyliśmy komplet punktów, ale wygrana nie przyszła łatwo. Świt Staroźreby postawił nam bardzo trudne warunki i w przekroju całego meczu miał wyraźną optyczną przewagę, szczególnie w drugiej połowie.

Jednak my w swoim zespole mieliśmy kilka indywidualności i tym sposobem już przed przerwą zdobyliśmy 3 bardzo ładne gole. W 32. minucie Arek Smagała wykorzystał gapiostwo defensywy Świtu i wtedy nasz zespół objął prowadzenie. 3 minuty później goście wyrównali po kapitalnym uderzeniu z 25 metrów, piłka jeszcze odbita od poprzeczki zatrzepotała w siatce Michała Siemińskiego, który nie miał najmniejszych szans obrony.

W 39. minucie po ładnej akcji, Damian Wojciechowski dograł na wolne pole do Tomka Grzywacza, a ten umiejętnie przelobował bramkarza Świtu. Chwilę potem w odwrotną stronę Grzywacz obsłużył "Wolę", który mocnym uderzeniem po długim rogu nie dał szans golkiperowi ze Staroźreb. Goście próbowali strzałów z dystansu, ale albo były niecelne, albo lądowały w rękach Siemińskiego. Raz od utraty gola uchronił nas słupek. Pierwszą połówkę zakończyliśmy prowadzeniem 3:1.

Drugą odsłonę zaczęliśmy pechowo, bo Świt już w 49. minucie zdobył drugą bramkę i do końca meczu nasza gra polegała głównie na obronie wyniku. Desperackie ataki Świtu nie przyniosły jednak efektu i ostatecznie wygraliśmy 3:2. Należy jednak wspomnieć, że wiele razy "kotłowało" się w naszym polu karnym, z drugiej strony wyprowadziliśmy kilka całkiem groźnych kontrataków. Najlepszej sytuacji w tej części gry nie wykorzystał debiutujący w naszym zespole Mateusz Struzik, którego strzał świetnie wybronił bramkarz Świtu.

Podsumowując należy podkreślić, że mimo dużej przewagi gości w drugiej części meczu graliśmy mocno skoncentrowani w obronie, a świetną partię rozgrywał doskonale asekurujący swoich partnerów Mateusz Janicki. Na uwagę zasługuje też dobra gra w pierwszej połowie Damiana Wojciechowskiego, który najpierw dwa razy asystował przy bramkach Smagały i Grzywacza, a potem sam zdobył bramkę. Niestety w drugiej połowie większość naszych piłkarzy opadła z sił, co jest konsekwencją zaległości treningowych. Cieszy jednak powrót do zdrowia Arka Smagały, który wraz z Tomkiem Grzywaczem robi sporą różnicę w ofensywie. Należy pochwalić zespół za ambitną walkę do końca i mimo, że rywal jako zespół prezentował się dużo lepiej to i tak komplet punktów powędrował do naszej drużyny.

Za tydzień gramy u siebie z wiceliderem Kasztelanem Sierpc (9 kwietnia 2016, godz. 16.30).

Unia Iłów - Świt Staroźreby 3:2 (3:1)
Bramki dla Unii: 
1:0 --> 32' Arkadiusz Smagała (as. Damian Wojciechowski)
1:1 --> 35' gol dla Świtu
2:1 --> 39' Tomasz Grzywacz (as. Damian Wojciechowski)
3:1 --> 42' Damian Wojciechowski (as. Tomasz Grzywacz)
3:2 --> 49' gol dla Świtu 

Skład:
Michał Siemiński
Mariusz Kunikowski (60' Piotr Chmielak)
Mateusz Janicki 
Łukasz Świątek
Tomasz Trafalski 
Mateusz Struzik (85' Daniel Basiński)
Kamil Wojciechowski
Damian Wojciechowski (80' Krystian Piaskowski)
Adam Zając
Tomasz Grzywacz (88' Marcin Rząp)
Arkadiusz Smagała 

Wyniki pozostałych meczów 15. kolejki 
Sobota (2 kwietnia 2016)
Orzeł Goleszyn - Skrwa Łukomie 1:2 (0:1)
Wisła Nowy Duninów - Zryw Bielsk 2:1 (0:1)
ULKS Ciółkowo - Kasztelan Sierpc 0:3
Niedziela (3 kwietnia 2016)
Spójnia Mała Wieś - Skra Drobin 1:3 (0:1)
Błyskawica Lucień - Amator Maszewo 2:2 (2:2)
Unia Czermno - Delta Słupno 2:3 (2:1)

Aktualna tabela --> 90MINUT.PL