Unia Iłów - Oficjalny Serwis Internetowy

Switch to desktop Register Login

Przedświąteczna wygrana Unitów

Mecz ze Skrą Drobin w Wielką Sobotę wygraliśmy nieznacznie, bo rywal postawił nam niezwykle trudne warunki gry. Skra to już nie ta sama drużyna co w poprzedniej rundzie, poza tym wiadomo boiska o tej porze nie są jeszcze najlepsze, stąd tym bardziej mieliśmy utrudnione zadanie.

Rywal optycznie przeważał, grał szybciej i w sumie częściej stwarzał sobie groźne sytuacje. Jednak wzięło górę nasze doświadczenie. W 20. minucie objęliśmy prowadzenie, a gola zdobył Łukasz Świątek. W podobnych okolicznościach tuż przed końcem meczu wynik ustalił Mateusz Struzik. Poza tym jeszcze w pierwszej połowie zmarnowaliśmy karnego, a w 68. minucie goście wyrównali po ładnej oskrzydlającej akcji. Ostatni kwadrans graliśmy w dziesiątkę, bo Kamil Wojciechowski za dwie żółte kartki opuścił boisko.

W tym miejscu nie możemy przejść obojętnie obok niezwykłej relacji z tego meczu na stronie naszego rywala. Rozumiemy gorycz porażki, ale wygląda na to, że sprawozdawca miał wyjątkowo wybujałą wyobraźnię. Byliśmy, widzieliśmy i na szczęście arbiter nie dawał się zbyt często nabierać na aktorskie zachowania zawodników z Drobina. Oceniamy sędziowanie jako dobre, a nawet bardzo dobre. Oczernianie kogokolwiek jest absolutnie nie na miejscu. Drużynę gości oceniamy bardzo pozytywnie ze względu na jakość gry, niestety szanowny sprawozdawco zapomniałeś napisać o fakcie, który zasługuje na wielki szacunek, że nasz zawodnik Rafał Trakul, w sytuacji sam na sam z bramkarzem, widząc leżącego zawodnika Skry, zatrzymał się i przerwał akcję. Proszę pamiętać, że była to stuprocentowa sytuacja. Unia wtedy prowadziła 1:0, a zawodnik Skry za chwilę się podniósł i nie potrzebował żadnej pomocy medycznej. Sędzia też nie dopatrzył się wcześniej żadnego faulu. Brawo Rafał, brawo Unia! Przy czerwonej kartce dla naszego zawodnika nikt z naszej ekipy jakoś mocno nie protestował, bo Kamil zagrał twardo i po prostu trafił w nogi rywala w walce o piłkę. Nie przesadzajmy, że to były faule wybitnie brutalne. O "pajacowaniu" i hipokryzji nie będziemy się rozpisywać, tym bardziej, że ze strony naszych rywali aktorstwa i symulowania było nie mniej niż dobrych akcji. Należy jednak podkreślić, że Skra zagrała dobre zawody i pod względem sportowym zaprezentowała się przyzwoicie. Dlatego sugerujemy zawodnikom Skry mniej aktorstwa, więcej przestrzegania zasad fair-play, a dobre wyniki przy tak grającej ekipie same przyjdą.

W sobotę 7 kwietnia o godz. 16.30 podejmujemy u siebie Orła Goleszyn.

Unia Iłów - Skra Drobin 2:1 (1:0)