Unia Iłów - Oficjalny Serwis Internetowy

Switch to desktop Register Login

Zakończyliśmy pucharowe granie

Dotkliwą porażką zakończyliśmy swój udział w rozgrywkach Pucharu Polski na szczeblu okręgu płockiego. W II rundzie przegraliśmy ze Zrywem Bielsk 3:7. Gole dla Unitów zdobyli Tomasz Grzywacz, Mateusz Struzik i Mariusz Kunikowski.

Na usprawiedliwienie naszej ekipy trzeba podkreślić, że od samego początku traktowaliśmy te rozgrywki jako element przygotowań do rywalizacji ligowej. Stąd w w pierwszej jedenastce w naszej drużynie kilku zawodników - M.Chmielak, M.Janicki, K.Wiśniewski, T.Grzywacz, którzy jeszcze tego lata nie grali, co więcej oni dopiero teraz wznawiają treningi po przerwie letniej. Dlatego nie jesteśmy zdziwieni ich formą fizyczną. Mimo dużej kultury gry i przewagi optycznej przegraliśmy mecz dość wyraźnie, o czym bez wątpienia zadecydowały braki kondycyjne. Należy też dodać, że przy kilku straconych golach swój udział miał słabo sędziujący arbiter.
Nie to jest jednak ważne. Ważne, że kolejni zawodnicy zaliczyli jednostkę meczową i dzięki temu wiemy, że coraz większa grupa zawodników jest gotowa do rywalizacji w lidze. Co prawda wymienieni wyżej zawodnicy do uzyskania optymalnej formy mają jeszcze czas i muszą zaliczyć przynajmniej kilka jednostek treningowych, jednak już teraz wiemy, że kadra naszej drużyny na ten sezon będzie wyjątkowo szeroka.

Unia Iłów - Zryw Bielsk 3:7 (1:3)
0:1 --> 32' 0:1 gol Zryw
1:1 --> 39' Tomasz Grzywacz (karny)
1:2 --> 44' gol Zryw (karny)
1:3 --> 45 gol Zryw
2:3 --> 59' Mateusz Struzik
2:4 --> 60' gol Zryw
3:4 --> 70' Mariusz Kunikowski
3:5 --> 73' gol Zryw
3:6 --> 90' gol Zryw (karny)
3:7 --> 90' (+4') gol Zryw
Skład: M. Chmielak, Janicki, Żakowski (58' Rząp), Ł. Świątek (87' Józwik), D. Wojciechowski (58' P. Felczak), Struzik, Wiśniewski (89' A. Karasek), Trakul, Kunikowski (75' Kobierecki), Krasoń, Grzywacz (79' K. Rafalski)

Wyniki II rundy Pucharu Polski POZPN:
Wicher Cieszewo - Wisła II Płock 0:2 (0:1)
Orzeł Goleszyn - Mazur Gostynin 1:8 (1:1)
Stoczniowiec Płock - Kasztelan Sierpc 0:6 (0:3)
Unia Iłów - Zryw Bielsk 3:7 (1:3) 
ULKS Ciółkowo - Amator Maszewo 4:5 (4:1)
Wisła Sobowo - Start Proboszczewice 3:2
Zorza Szczawin Kościelny - Pogoń Słupia 0:2 (0:1)

Błękitni Gąbin - Świt Staroźreby (29.08.2018 godz. 18.00)