SKF UNIA IŁÓW

NASZ KLUB WSPIERAJĄ

WSZYSCY NASI PARTNERZY, PRZYJACIELE I SPONSORZY >>> TUTAJ

Dzisiaj o meczu naszej ekipy troszkę inaczej niż dotychczas, ale o tym w dalszej części. W 11. kolejce Płockiej Ligi Okręgowej przegraliśmy z ostatnią w tabeli Pogonią Słupia 2:4 i tym samym to my teraz jesteśmy, na dwie kolejki przed końcem rundy jesiennej, outsiderem.

Porażka dokładnie taka, jak wiosną tego roku - też na własnym boisku, wtedy było 1:3. Nieważne jednak co było, ważne co mamy dzisiaj. Dlatego pozwalamy sobie zaprezentować relację z naszego meczu kogoś neutralnego. Tym samym polecamy profil LUZ I ZAPAŁ na Facebooku oraz o tej samej nazwie kanał na You Tube.

"Widzieliście kiedyś mecz (no może poza tymi, w których występowali Rogerio Ceni, Jose Luis Chilavert czy Hansjoerg Butt), w którym dwa gole strzela bramkarz? Takie zdarzenie miało miejsce dziś w Iłowie. Bramkarz Pogoni Słupia dwukrotnie wpisał się na listę strzelców z rzutów karnych. Mógł mieć hat-tricka, lecz trzeciej jedenastki już nie wykorzystał.

Był to mecz na samym dole tabeli - przedostania Unia podejmowała ostatnią Pogoń. Goście szybko wyszli na prowadzenie po trafieniu z karnego. Kilkanaście minut później był już remis - Pogoń źle rozegrała rzut wolny, gospodarze wyprowadzili wzorową kontrę i strzelili gola. Do przerwy goście prowadzili 2:1 po kolejnej jedenastce, a tuż przed przerwą nie strzelili trzeciej.

Kilka minut po wznowieniu gry po zmianie stron zrobiło się 1:3, a Pogoń strzeliła jedynego tego dnia gola z gry. Unia walczyła o złapanie kontaktu, lecz mająca dwubramkową przewagę Pogoń broniła się niemal całym zespołem i nastawiła się na grę z kontry.

Unia zdołała zdobyć drugą bramkę i przez chwilę wydawało się, że "poczuła krew" i zdoła - mobilizowana z trybun przez swojego prezesa - odrobić straty. Po pewnym czasie stało się jasne, że trzy punkty pojadą do Słupi. Z pozoru niegroźny strzał z rzutu wolnego został dokręcony perfekcyjnie i piłka tuż przy słupku wpadła do bramki Unii. Pomimo tego, że gra przez większość czasu toczyła się na połowie gości, to Unia została z niczym.

Wynik meczu sprawił, że drużyny zamieniły się miejscami w tabeli i obecnie to Unia Iłów jest czerwoną latarnią ligi.

Na trybunach pojawił się pan z syreną - taką, jaką na stołówce więziennej miał dyrektor Mieczysław Klonisz w Kilerów 2-óch. Jej dźwięk rozbrzmiewał głównie na początku meczu, potem już tylko na prośbę młodszej części publiki ("Kręć pan!"). Szkoda, że po pierwszej połowie syrena została wyniesiona."

Zatem polecamy i zachęcamy profil FB Luz i Zapał oraz kanał You Tube >>> ZOBACZ
Fotki wykorzystane w tym artykule pochodzą właśnie z profilu "Luz i Zapał".

A my możemy tylko podsumować: jak nie idzie, to nie idzie. Mimo wszystko nie poddajemy się. Znowu zagraliśmy nie wykorzystując wielu sytuacji bramkowych, rywal skupiony na defensywie, grał z ogromną determinacją, wykorzystał naszą niefrasobliwość w obronie i wypunktował nas bezlitośnie. Ale nasza porażka nie jest wynikiem tylko błędów w obronie, to także duża niefrasobliwość w ataku, bo co z tego, że potrafimy sobie wykreować dobrą akcję i stworzyć sytuację, jak zbyt często brakuje skuteczności, albo ostatniego dobrego podania.

Przed nami jeszcze dwa mecze w tej rundzie i trudna wiosna 2020. Jeśli jednak ktoś myśli, że z nami tak łatwo pójdzie, to odpowiemy krótko - byle do wiosny.

W kolejnym meczu zagramy na wyjeździe z Bzurą Chodaków (3 listopada 2019, godz. 13.30)

Unia Iłów - Pogoń Słupia 2:4 (1:2)
 0:1 >>> 04' 0:1 gol Pogoń (karny)
 1:1 >>> 17' Tomasz Grzywacz
 1:2 >>> 34' gol Pogoń (karny)
 1:3 >>> 53' gol Pogoń
 2:3 >>> 59' Mariusz Kunikowski
 2:4 >>> 75' gol Pogoń