SKF UNIA IŁÓW

NASZ KLUB WSPIERAJĄ

        

WSZYSCY NASI PARTNERZY, PRZYJACIELE I SPONSORZY >>> TUTAJ


11 stycznia 2020 r. odbył się po raz piąty Turniej Halowej Piłki Nożnej „IŁÓW CUP”. Od trzeciej edycji turniej ten odbywa się w hołdzie dla Sławomira Grzywacza, byłego zawodnika, a potem wieloletniego Prezesa Unii Iłów, który przedwcześnie zmarł w 2015 roku, w wieku 54 lat.

Dzień turnieju V edycji był wyjątkową okazją do spotkania się wielu Kolegów z drużyny, którą ponad 30 lat temu organizował Roman Janiszek. Jako grający trener w 1986 roku reaktywował sekcję piłki nożnej w gminie Iłów, wtedy pod nazwą LZS Brzozów. Od samego początku jednym z wiodących zawodników tego klubu był Sławomir Grzywacz, który pomagał Janiszkowi w budowaniu od podstaw drużyny, która w kilka lat od najniższego szczebla (wtedy jeszcze C klasa) pięła się do góry. W sezonie 1990/1991 (wtedy już jako Unia Brzozów) drużyna uzyskała awans do Płockiej Ligi Okręgowej. Pod koniec lat 90-tych klub zmienił człon w nazwie na Unia Iłów.
Od 1987 roku Prezesem Klubu był Pan Edward Pilaszek, który nieco wcześniej został dyrektorem SHRO Brzozów i na stałe osiedlił się w Brzozowie. To on, właśnie tutaj wybudował pierwsze boisko (koło parku), to on wespół z Janiszkiem, Grzywaczem i resztą drużyny tworzył  piękną kartę historii piłki nożnej na terenie gminy Iłów. To jest ten okres, który wiele osób dość dobrze pamięta. Dlatego obecne władze Klubu postanowiły uhonorować najbardziej zasłużone osoby dla iłowskiej piłki i zorganizowały uroczystość, która była pierwszym tego typu wydarzeniem przedstawiającym dotychczasowy dorobek Klubu.

Po turnieju na wieczornej  gali, która odbyła się w sali OSP Brzozów, Pan Edward Pilaszek otrzymał tytuł Honorowego Prezesa Klubu, w dowód uznania i w podziękowaniu za wieloletnią działalność oraz pracę społeczną na rzecz klubu. Pan Andrzej Wojciechowski i Pan Stanisław Bodner otrzymali tytuły Honorowych Członków Klubu, bo oni jako jedyni od początku lat 70-tych są aktywnymi członkami Klubu. Zaczynali oczywiście jako zawodnicy. Pan Stanisław był później trenerem i do dzisiaj praktycznie nie opuszcza żadnego meczu, będąc najbardziej wiernym Kibicem naszej drużyny seniorów. Pan Andrzej przez wiele lat było członkiem Zarządu Klubu i jeszcze do października minionego roku pełnił funkcję wiceprezesa Zarządu.
Prezes Pilaszek nie krył zaskoczenia i wzruszenia, gdy po wielu latach zobaczył, wszystkich razem, swoich byłych zawodników i trenerów. Na gali z zawodników tamtych lat pojawili się: Sławomir Latała, Dariusz Świątek, Mieczysław Kobierecki, Ireneusz Latała, Roman Żakowski, Mariusz Rembiejewski, Paweł Trafalski, Robert Czubak, Jacek Paradowski, Andrzej Witkowski, Jacek Słowiński, Tomasz Sowa, Mariusz Kunikowski oraz trochę młodsi Jarosław Bodner, Tomasz Jachimowicz, Piotr Piotrowski, Rafał Wojciechowski, Radosław Mackowiak, Rafał Piaskowski, Sebastian Kobierecki, Krzysztof Górzyński i Krzysztof Gajda. Z trenerów byli obecni Robert Błaszczyk i Krzysztof Podczaski. Ponadto w gali uczestniczyli trenerzy początku lat dwutysięcznych: Andrzej Grzybowski i Janusz Kruszewski oraz Prezes naszego Klubu ostatnich 7 lat Robert Orzeszek. W tym miejscu należy także wymienić tych, którzy nie mogli wziąć udziału w naszej imprezie. I tak w latach 80-tych i 90-tych kluczowymi zawodnikami naszego Klubu byli: Roman Janiszek, Dariusz Nowakowski, Krzysztof Fabiańczyk, Maciej Kamiński, Sławomir Kamiński, Krzysztof Pszenicki, Marcin Piecka, Mariusz Duch, Robert Małkowski, Arkadiusz Modrzejewski, Mariusz i Dariusz Piątkowscy oraz niestety nieżyjący już Sławomir Grzywacz i Robert Piątkowski. Oczywiście wymieniliśmy tych zawodników, którzy najdłużej reprezentowali nasz Klub i w dużej większości pochodzący z terenu naszej gminy. 

Oprócz wyżej wymienionych w gali brali udział obecni zawodnicy Unii, działacze, osoby wspierające Klub i Sympatycy, a także przedstawiciele władz Gminy Iłów na czele z Wójtem Gminy Janem Kraśniewskim i z Przewodniczącym Rady Gminy Sławomirem Tomaszewskim. Byli też Radni Gminy Iłów i Radne Powiatowe: Pani Wanda Dragan i Pani Agnieszka Ptaszkiewicz, która jest jednocześnie Prezesem Zarządu Porozumienia Organizacji Pozarządowych Powiatu Sochaczewskiego. Na tej uroczystości podziękowań było bardzo wiele. Pamiątkowe dyplomy trafiły do wszystkich osób wyżej wymienionych.
Otrzymali je także zawodnicy, którzy w sezonie 2017/2018 zdobyli wicemistrzostwo Płockiej Ligi Okręgowej. Specjalne podziękowania trafiły też do naszych trenerów: aktualnych Tomasza Trafalskiego, Piotra Piotrowskiego i Piotra Chmielaka oraz tych sprzed lat Roberta Błaszczyka, Krzysztof Podczaskiego, Andrzeja Grzybowskiego i Janusza Kruszewskiego.

Nie zapominamy także o wsparciu ze strony władz Gminy Iłów. Przez ostatnie lata nasz Klub odniósł największe sukcesy w historii (3 i 2. miejsce w Płockiej Lidze Okręgowej seniorów oraz awans drużyny juniorów młodszych do ligi wojewódzkiej), które w dużej mierze są efektem wzorowej współpracy z poprzednim Wójtem Gminy Panem Romanem Kujawą. Swoją obecnością zaszczycił naszą uroczystość były sekretarz Gminy Pan Przemysław Nowacki, któremu podziękowaliśmy za blisko 10 lat współpracy pod kątem upowszechniania kultury fizycznej i sportu na terenie gminy Iłów. Co ciekawe w latach 90-tych Pan Przemysław też był, jako junior, zawodnikiem naszego Klubu. 
Klub nasz jako organizacja pozarządowa zawsze mógł liczyć na wspieranie naszych działań ze strony Gminy, która jako jednostka samorządu terytorialnego ustawowo jest zobowiązana do tworzenia warunków i infrastruktury na rozwój sportu. To, że nasz Klub od prawie 30 lat należy do czołówki Klubów w okręgu płockim to zasługa właśnie dobrej współpracy z Urzędem Gminy. Nie zawsze było łatwo i przyjemnie. Jednak z reguły szybko i bezproblemowo kłopoty były rozwiązywane. Mamy nadzieję, że tym samym dobre relacje i dobra współpraca zostaną podtrzymane i szybko zapomnimy o nieporozumieniach minionego roku 2019.

W tym miejscu jesteśmy zobowiązani serdecznie podziękować Radnym z Klubu Razem, którzy w pełni zaangażowali się w pomoc organizacyjną cyklu turniejów IŁÓW CUP 2019 i 2020. Tu także składamy serdeczne podziękowania Paniom Radnym Powiatowym - Wandzie Dragan i Agnieszce Ptaszkiewicz za propagowanie wiedzy z zakresu ekonomii społecznej, za tworzenie przyjaznej atmosfery i sprzyjających warunków współpracy jednostek samorządu terytorialnego z organizacjami pozarządowymi. 

Wielkie podziękowania należą się osobom / właścicielom firm prywatnych wspierającym nasz Klub, bo od wielu lat zawsze mogliśmy liczyć na pomoc: Przemysława Wasilewskiego, Arkadiusza Bolmowskiego, Adama Papierowskiego, Sławomira Tomaszewskiego, Roberta Kobiereckiego, Rafała Jasińskiego, Pawła, Radosława i Zygmunta Frankowskich. W ostatnim czasie do tego grona dołączyli Andrzej Czyżewski, Marek Ziółkowski, Damian Traczyk i Kamil Papierowski.

Należy też wspomnieć o tych, którzy w różnoraki sposób działali lub pracowali na rzecz Klubu i tutaj dziękujemy bardzo Prezesowi Robertowi Orzeszek za ostatnie 7 lat w Klubie oraz Panom Ryszardowi Sobańskiemu i Bogdanowi Karpińskiemu, którzy przez wiele lat dużo pracy wkładali w prace pielęgnacyjne i przygotowywanie boiska do meczów. Jeśli dodamy do tego, że podstawą działalności w wiejskich klubach sportowych jest praca społeczna wielu jego członków, to tym bardziej takie słowa uznania i podziękowania się należą. Stąd tytuły Honorowych Członków Klubu dla Panów Andrzeja Wojciechowskiego i Stanisława Bodnera, bo oni już blisko 50 lat tworzą historię piłki nożnej naszego Klubu. Niewiele mniej przy Klubie jest wspomniany wyżej Pan Bogdan, który aktualnie jest członkiem Zarządu, podobnie zresztą jak Mieczysław Kobierecki, obecnie wiceprezes Zarządu.
Szczególne słowa podziękowań kierujemy do Wiceprzewodniczącego Sejmiku Województwa Mazowieckiego Pana Adama Orlińskiego i Marszałka Województwa Pana Adama Struzika, który objął Honorowym Patronatem nasz cykl turniejów IŁÓW CUP. Swoje podziękowania kierujemy także do Panów Mariusza Szymaniaka, Marcina Ziółkowskiego i Alberta Orlińskiego, którzy bezinteresownie wykonali dla nas super zdjęcia i materiał filmowy. Za wszelką okazaną pomoc BARDZO DZIĘKUJEMY.

Ten wyjątkowy wieczór swoim śpiewem umiliły nam młode i utalentowane wokalistki z Gminnego Ośrodka Kultury w Iłowie Natalia Modrzejewska i Magdalena Cichosz. Galę poprowadził Dyrektor GOK w Iłowie Pan Waldemar Czubiel, któremu pomagali nasz Prezes i Wiceprezes / Paweł Trafalski i Mieczysław Kobierecki

Podsumowaniem całości była wspólna kolacja, która potrwała do późnych godzin nocnych. Było o czym rozmawiać i co wspominać...

W tym miejscu należy zaznaczyć, że nie było to spotkanie dla wszystkich osób związanych z Klubem na przestrzeni ostatnich blisko 50 lat. Ograniczono się głównie do lat 80-tych i 90-tych, czyli czasu reaktywacji piłki nożnej na terenie gminy Iłów oraz ostatnich kilku lat.
Obecny Prezes naszego Klubu Paweł Trafalski podkreślił:
"W 2021 roku Klub nasz będzie obchodził swoje 50-lecie, dlatego mamy ponad rok na przygotowanie się do obchodów tej okrągłej rocznicy. Od jakiegoś czasu poszukujemy informacji na temat powstania klubu w Iłowie. Nie jest to wcale proste zadanie, dlatego potrzeba jeszcze trochę czasu by sprawdzić, potwierdzić i usystematyzować informacje. Na tę chwilę wiemy na pewno, że LZS Iłów uczestniczył w rozgrywkach B klasy w drugiej połowie lat 70-tych, a swoje pierwsze mecze ligowe rozgrywał w C klasie na początku lat 70-tych. Przygotowując się do obchodów 50-lecia Klubu postaramy się, aby nie pominąć nikogo, kto miał wpływ na rozwój piłki nożnej w gminie Iłów. Tym razem spotkaliśmy się w mniejszym gronie ograniczając się do zawodników z lat 80-tych i 90-tych oraz obecnych".

Nie możemy pominąć faktu, że gościem specjalnym na turnieju i na wieczornej gali był Dariusz Jackiewicz, były zawodnik polskiej Ekstraklasy, mistrz Polski z Zagłębiem Lubin w 2007 roku, kilkukrotny zdobywca Pucharu Polski z Amicą Wronki, obecnie trener Wdy Świecie. Poza tym należy odnotować, że innym wyjątkowym gościem na naszej imprezie był Bartłomiej Walewski, wychowanek naszego Klubu, obecnie trener czwartoligowego Hutnika Warszawa, który rozsławia imię naszego Klubu będąc niezwykle utalentowanym szkoleniowcem.

Na koniec jeszcze raz dziękujemy Wszystkim za przybycie, za wszelką pomoc, za wsparcie i oczywiście zapraszamy w przyszłym roku na obchody z okazji 50-lecia Klubu. 

RACHUNEK BANKOWY SKF UNIA IŁÓW

Bank Spółdzielczy w Iłowie
Nr rachunku: 57 9010 0006 0000 2583 2000 0010

© 2024 SKF Unia Iłów
Joomla Templates by JoomZilla.com
Back to Top
Ta strona wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w pamięci Twojego urządzenia. Zobacz szczegółowe informacje jak zarządzać plikami cookies przy użyciu swojej przeglądarki internetowej.