SKF UNIA IŁÓW

NASZ KLUB WSPIERAJĄ

        

WSZYSCY NASI PARTNERZY, PRZYJACIELE I SPONSORZY >>> TUTAJ

 

Obchody 50-lecia istnienia naszego klubu zapoczątkowano już w marcu tego roku Turniejem Halowej Piłki Nożnej Oldbojów. Potem w czerwcu odbył się cykl letnich turniejów dla dzieci i młodzieży, połączony z Piknikiem z okazji zakończenia sezonu. 

W piątek 24 listopada 2023 w sali OSP w Iłowie odbyła się uroczysta Gala Sportu z udziałem wielu dostojnych gości.

Na uroczystość przybyły władze Gminy Iłów, na czele z Wójtem Janem Pawłem Kraśniewskim i Przewodniczącym Rady Sławomirem Tomaszewskim.

Wśród zaproszonych gości byli także: poprzedni Wójtowie Iłowa Roman Kujawa i Bogdan Rybicki oraz Wójt Gminy Słubice Jacek Kozłowski, będący jednocześnie członkiem Zarządu Płockiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej (POZPN), Prezes Płockiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej Dariusz Kluge i Dyrektor Biura POZPN i Delegatury MZPN w Płocku Piotr Sikora. Władze Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej reprezentowali: Wiceprezes Zarządu MZPN Artur Kolator, Prezes Honorowy MZPN Zdzisław Łazarczyk oraz Witold Bogdański - członek Zarządu MZPN.

Wśród przybyłych gości nie mogło zabraknąć tych, którzy 50 lat temu zakładali ten klub Jana Kowalskiego i Andrzeja Wojciechowskiego oraz innych byłych i obecnych działaczy, trenerów i zawodników.

Ponadto zaszczycili nas swoją obecnością: Radna Powiatu Sochaczewskiego Pani Wanda Dragan, poprzedni sekretarze naszej Gminy Wiesław Sowa i Przemysław Nowacki oraz obecna sekretarz Pani Katarzyna Michalska, dyrektorzy Szkół Podstawowych z Iłowa i Brzozowa - Elżbieta Kopka i Andrzej Grabarek, Prezes Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Ziemi Iłowskiej Andrzej Ciołkowski, większość obecnych Radnych Gminy Iłów, inni przedstawiciele i pracownicy Urzędu Gminy w Iłowie, a także reprezentanci zaprzyjaźnionych iłowskich organizacji pozarządowych i wreszcie wielu prywatnych Sponsorów i Przyjaciół naszego klubu.

Gala z okazji Jubileuszu 50-lecia przebiegła pod znakiem życzeń i gratulacji. Były złote i srebrne odznaki Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej oraz Płockiego OZPN dla osób najbardziej zasłużonych w historii klubu, listy gratulacyjne i medale. Uroczystość poprowadził Robert Błaszczyk (de facto obecnie Radny Miasta Sochaczew, a w latach 90-tych trener w naszym klubie). Wspierał go nasz Prezes Paweł Trafalski, który ponadto zaangażował muzyków ze swojego zespołu BRAVO, by zadbali o oprawę muzyczną tej uroczystości.

Klub przez lata zmieniał cztery razy swoją nazwę. Po LZS Iłów był LZS Brzozów, Unia Brzozów i w końcu Unia Iłów (od 1997 roku). W 1973 roku wspomniani wyżej Jan Kowalski i Andrzej Wojciechowski zakładali ten klub wespół z nieżyjącym już Śp. Zbigniewem Kubiakiem, jako Ludowy Zespół Sportowy Iłów. W połowie lat 80-tych klub zaprzestał swojej działalności, jednak już rok później (1986 rok) młody nauczyciel wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej w Brzozowie, Roman Janiszek utworzył drużynę pod nazwą LZS Brzozów, która bardzo szybko przeszła kilka szczebli rozgrywkowych od C klasy do okręgówki. W sezonie 1990/1991 ekipa pod wodzą Janiszka (wtedy grającego trenera) awansowała do Płockiej ligi Okręgowej i prawie nieprzerwanie uczestniczy w tych rozgrywkach do dziś.
W tym czasie Prezesem Klubu był Edward Pilaszek, który pełnił te funkcję w latach 1987-1997. Trzeba podkreślić, że Pan Edward w 2020 roku otrzymał tytuł Honorowego Prezesa Klubu - o tym wydarzeniu można przeczytać TUTAJ.  

Od 1997 roku klubem zarządzał nieżyjący już Śp. Kazimierz Sławomir Grzywacz. Z krótką przerwą był Prezesem Klubu do 2012 roku. W latach 2005-2007 funkcję Prezesa pełnił Jarosław Chmielecki. W latach 2012-2019 klubem kierował Robert Orzeszek, który pełnił w tym czasie także funkcję kierownika Środowiskowej Hali Sportowej w Iłowie. Od 2019 roku Prezesem klubu jest Paweł Trafalski.

W tej relacji nie sposób wymienić wszystkich uczestników Gali, tym bardziej trudno przypomnieć wszystkich byłych zawodników. Jednak Zarząd klubu zadbał o to, by każdy uczestnik Gali otrzymał pamiątkowy medal i dyplom. Wszystkich innych, którzy z różnych powodów nie uczestniczyli w naszej Gali, a byli w jakikolwiek sposób związani z naszym klubem, serdecznie pozdrawiamy.

Nie mogło zabraknąć specjalnych podziękowań dla trenerów, którzy pracowali w naszym klubie. Obecnym na Gali dyplomy i pamiątkowe medale wręczali Wójt Gminy Jan Kraśniewski i Przewodniczący Rady Gminy Sławomir Tomaszewski. Tym samym wyróżnieni zostali Robert Błaszczyk, Andrzej Grzybowski, Mariusz Cieślak, Janusz Kruszewski, Bartosz Kozłowski, Piotr Piotrowski i Tomasz Trafalski.

Podziękowanie powędrowało także do naszego gościa specjalnego, byłego zawodnika - mistrza Polski (z Legią Warszawa) i reprezentanta Polski, a obecnie trenera dzieci i młodzieży Juliusza Kruszankina.

Dziękujemy także tym trenerom, którzy nie byli obecni na naszej uroczystości, jednak ich wkład w rozwój naszego klubu nie może zostać pominięty, stąd kolejne podziękowania i pozdrowienia ślemy do Romana Janiszka, Krzysztofa Podczaskiego i Zygmunta Sobonia.

Trzeba też wspomnieć o tym, że naszą drużynę seniorów prowadzili przez krótki czas nasi byli zawodnicy Mariusz Duch i Jarosław Bodner. To była swego rodzaju konieczność, a z drugiej strony trzeba odnotować, że ten pierwszy przejął naszą ekipę po spadku do A klasy (sezon 2006/2007) i od razu w kolejnym sezonie drużyna awansowała do okręgówki.

W dalszej części podajemy listę osób odznaczonych przez Mazowiecki Związek Piłki Nożnej i Płocki Okręgowy Związek Piłki Nożnej oraz publikujemy fotki z byłymi i obecnymi zawodnikami naszego klubu. 

Po zakończonej oficjalnej części wszyscy zasiedli do uroczystej kolacji.

W tym miejscu władze naszego klubu serdecznie dziękują wszystkim tym, którzy przyczynili się do organizacji tej uroczystości. Szczególne podziękowania należą się władzom Gminy Iłów za wsparcie finansowe i Zarządowi OSP Iłów za udostępnienie sali. Dziękujemy także wszystkim naszym prywatnym Sponsorom i darczyńcom, bo bez Was nasza działalność byłaby mocno ograniczona.

50 lat to piękny jubileusz, przez lata wiele osób, firm i instytucji nam pomagało, w dalszej części staraliśmy się wszystkich wymienić, jednak nie posiadamy archiwów, w których wszystko jest odnotowane.

Taki jubileusz to doskonały moment na zebranie i posegregowanie wszelkich informacji dotyczących historii klubu. Mamy nadzieję, że w niedalekiej przyszłości wydamy swego rodzaju klubową kronikę.

Dlatego jeśli kogoś dzisiaj pominęliśmy, to przepraszamy, jak tylko otrzymamy jakiś sygnał o tego typu uchybieniach, to niezwłocznie postaramy się uzupełnić braki :)

Złote odznaczenia Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej otrzymali:

Jan Kowalski
Andrzej Wojciechowski
Stanisław Bodner
Mieczysław Kobierecki
Edward Pilaszek
Roman Janiszek
Roman Kujawa 
Przemysław Wasilewski

Srebrne odznaczenia Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej otrzymali:

Robert Orzeszek
Dariusz Świątek
Bogdan Karpiński
Paweł Trafalski
Mariusz Duch
Bartłomiej Walewski
Tomasz Grzywacz
Tomasz Trafalski

Złote odznaczenia Płockiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej otrzymali:

Sławomir Latała
Krzysztof Fabiańczyk
Jarosław Bodner
Piotr Piotrowski
Rafał Wojciechowski
Mariusz Piątkowski
Grzegorz Banasiak
Mateusz Janicki
Mariusz Kunikowski
Hubert Krasoń
Damian Świątek
Kamil Wojciechowski
Damian Wojciechowski
Łukasz ŚwiątekObchody Jubileuszu 50-lecia mogły się odbyć dzięki pomocy i wsparciu wielu osób, podobnie zresztą jak wieloletnia działalność naszego klubu oparta była na wsparciu Urzędu Gminy Iłów oraz dobrej woli i pomocy wielu firm, osób i instytucji. Dlatego chcemy poniżej wymienić wszystkich bez wyjątku i jeszcze raz skierować do Państwa wyrazy naszej wdzięczności. 
"Czasem wdzięczność trudno jest ubrać w słowa... wtedy proste - DZIĘKUJEMY - zawiera wszystko, co chcemy wyrazić"

PODZIĘKOWANIA kierujemy do:

Urząd Gminy Iłów 
Środowiskowa Hala Sportowa w Iłowie
Wójt Gminy Iłów Jan Paweł Kraśniewski
Były Wójt Gminy Iłów Roman Kujawa
Były Wójt Gminy Iłów Bogdan Rybicki
Przewodniczący Rady Gminy Iłów Sławomir Tomaszewski
Wiceprzewodniczący Rady Gminy Iłów Przemysław Wasilewski
Wiceprzewodniczący Rady Gminy Iłów Rafał Durzyński
Radny Gminy Iłów Marek Ziółkowski
Klub "RAZEM" Radnych Gminy Iłów
Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego
Wiceprzewodniczący Sejmiku Mazowieckiego Mirosław Adam Orliński (obecnie Poseł na Sejm RP)
Krajowe Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe
Ministerstwo Sportu i Turystyki
Mazowiecki Związek Piłki Nożnej
Prezes MZPN Sławomir Pietrzyk
Wiceprezes MZPN Artur Kolator
Płocki Okręgowy Związek Piłki Nożnej - MZPN Delegatura Płock
Prezes POZPN Dariusz Kluge 
Mazowiecka Wspólnota Samorządowa
Wiceprzewodniczący MWS Mariusz Ambroziak
Radna Powiatu Sochaczewskiego Wanda Dragan
Szkoła Podstawowa im. Żołnierzy AK Cichociemnych w Brzozowie Starym
Dyrektor SP w Brzozowie Starym Andrzej Grabarek
Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Iłowie
Dyrektor SP w Iłowie Elżbieta Kopka 
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Ziemi Iłowskiej SNRRZI
Prezes SNRRZI Andrzej Ciołkowski
Międzysołeckie Koło Gospodyń Wiejskich w Ostrowcach
Przewodnicząca MKGW Ostrowce Beata Duda
Koło Gospodyń Wiejskich "ZGODA" w Iłowie
Przewodnicząca KGW "ZGODA" Teresa Jaśkiewicz
Koło Gospodyń Wiejskich "PSZCZÓŁKI"
Przewodnicząca KGW "PSZCZÓŁKI" Karolina Durzyńska
Ochotnicza Straż Pożarna w Iłowie
Prezes OSP Iłów Jakub Zientara
Ochotnicza Straż Pożarna w Ostrowcach
Prezes OSP Ostrowce Marek Ziółkowski
Ochotnicza Straż Pożarna w Brzozowie
 
Ponadto serdecznie DZIĘKUJEMY:
TWS Ubezpieczenia Sławomir Tomaszewski
Sklep Rolno-Techniczny GRANIT Sochaczew
Tęczowy Ogród Marcin i Przemysław Wasilewscy
FAST TRUCK Paweł i Zygmunt Frankowscy
JAGER Rafał Jasiński
IMBEX Robert Kobierecki
AMBER Robert Kobierecki
KAMIR Transport Kamil Kobierecki 
WORLD MEDIA
Dom Weselny "U Bolka" Arkadiusz Bolmowski 
ABP MARKET Adam Papierowski
Gospodarstwo Sadownicze Marek Ziółkowski
Pasieka Paulinka Rafał Durzyński
PHU Damian Traczyk
WILK Logistics Krystian Wiśniewski
ROAD TRUCK Radosław Frankowski
TSU Transport Kamil Papierowski
AMS Usługi Transportowe Sebastian Kobierecki
WARGOL Katarzyna Janusz
KAJT TRANSPORT Kamil Siekacz
VISTULA Bank Spółdzielczy
Bank Spółdzielczy w Iłowie
Mariusz Szymaniak www.szymaniakfotografia.pl
Jacek Latoszewski
Roman Żakowski
Daniel Szczepanik

Dziękujemy także naszym partnerom medialnym za promocję tego wydarzenia:
 

Zdjęcia: Albert Orliński ART FILM STUDIO

Fotoreportaż z tej uroczystości dostępny TUTAJ

Relacja filmowa TUTAJ 

RACHUNEK BANKOWY SKF UNIA IŁÓW

Bank Spółdzielczy w Iłowie
Nr rachunku: 57 9010 0006 0000 2583 2000 0010

© 2024 SKF Unia Iłów
Joomla Templates by JoomZilla.com
Back to Top
Ta strona wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w pamięci Twojego urządzenia. Zobacz szczegółowe informacje jak zarządzać plikami cookies przy użyciu swojej przeglądarki internetowej.